Kiedy w latach 80-tych Benjamin Moore wprowadzał „Off-White Colors” - paletę 140 bardzo jasnych odcieni, nie przypuszczał, że wyznaczy długofalowy, praktycznie stały kierunek w kolorystycznym projektowaniu wnętrz.
Co zadecydowało o takiej popularności “zwyczajnej” wydawać by się mogło gamy?   Ponadczasowej palety, która nie podlega powracającym modom?

Biały czy jasno-szary?

Budynek White House wcale nie jest biały. W 1814 roku, po spaleniu przez Brytyjczyków, pomalowano go na kolor jasno-szary. Biel ma wiele odcieni pośrednich, dlatego tak chętnie wykorzystywana jest w architekturze. Z tego samego powodu, niekiedy trudno zdefiniować jej faktyczny odcień. I to ta właściwość jest najbardziej fascynująca w całej zabawie z „bielami”.    
Ponadczasowa paleta 140 odcieni z kolekcji „Off-White Colors”, ekskluzywnej, amerykańskiej marki Benjamin Moore, cieszy się niezmienną popularnością oraz pełnym uznaniem wśród klientów nie ulegających chwilowym modom.   

Biel wzbudza jednoznaczne skojarzenia.

Niewinność, prostoduszność, młodość, szczerość i czystość. Te określenia najlepiej opisują towarzyszącą nam od urodzenia biel.  Elegancka, z natury wyrafinowana i jednocześnie najbardziej uniwersalna paleta „Off-White Colors” to zestawienie delikatnych odcieni bieli w różnych tonacjach. Tutaj nawet najmniejsze niuanse mają znaczenie. Paleta tworzy cichy, spokojny i przytulny klimat wnętrz, a w nasyconych kolorystycznie przestrzeniach stanowi doskonałą przeciwwagę.  

Ciepłe czy zimne? Bogactwo „Off-White Colors”.
Wbrew pozorom gama jasnych odcieni pokrewnych bieli zapewnia ogromne możliwości kolorystyczne.
Skąd takie bogactwo najbardziej subtelnych odcieni dostrzegane przez człowieka?
Badania dowodzą, że ludzkie oko przeciętnie rozróżnia 3 miliony kolorów, a szczególnie wrażliwe na bodźce estetyczne może wykryć nawet 7 milionów.
Odcienie z palety „Off-White Colors” marki Benjamin Moore możemy podzielić na dwie grupy – ciepłe i zimne.

Pierwszą rodzinę, obejmującą biel z dodatkiem żółtych, różowych lub brązowych półcieni, reprezentują między innymi kolory: navajo white OC-95, moonlight white OC-125, pink damask OC-72, opal OC-73, old fashioned peach OC-79, parchment OC-78, antique yellow OC-103, deserted island OC-99 czy cream froth OC-97.
To doskonała propozycja dla miłośników eleganckich, przytulnych wnętrz.


W drugiej rodzinie biel urozmaicają miętowe zielenie lub odcienie niebiesko-szare, jak na przykład: white diamond OC-61, serbing white OC-137, cloud cover OC-25, balboa mist OC-27, glacier white OC-37. Kolory te wnoszą powiew chłodu i wywołują wrażenie większej przestrzeni.

Off-White – sprawdzony, idealny kompan …  

Kolory z palety „Off-White” marki Benjamin Moore stanowią idealne tło dla mocnych akcentów kolorystycznych. Mogą nimi być sąsiednie ściany lub ich wybrane fragmenty, jak również zdecydowane w kolorze dodatki, np. meble, tkaniny, obrazy.

































Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku