Żele stanowią połączenie proszku i płynu do prania. Dzięki ich właściwościom dobrze rozprowadzają się w wodzie, a skoncentrowany skład powoduje, że są wydajniejsze. Niezależnie od tego rodzice częściej sięgają po proszki niż żele do prania. Dlaczego? Odpowiada Marta Torzyńska, przedstawiciel marki CONCERTINO BABY.

Przy wyborze środków piorących rodzice patrzą przede wszystkim na ich skład.

Ważne, że był HIPOALERGICZNY, zatem wolny od szkodliwych dla skóry dziecka alergenów, substancji drażniących, parabenów czy barwników. Dopiero później rodzice zerkają na cenę wybranego produktu.

Dlaczego tak ważne jest, aby na opakowaniu środka piorącego znalazła się adnotacja „hipoalergiczny”?

Ponieważ oznacza to, że produkt został przetestowany dermatologicznie i posiada odpowiednie badania, dopuszczające go do sprzedaży, jako produktu bezpiecznego dla wrażliwej skóry dziecka czy alergika.

A z jakim kosztem należy liczyć się, kupując hipoalergiczne środki piorące?
Należy zaznaczyć, że ceny żeli i proszków do prania nie odbiegają od siebie, mimo że te pierwsze wydajnościowo starczają na dłużej. Szacunkowa pojemność proszku do prania waha się w granicy 1,6 kg, żele do prania najczęściej dostaniemy w dwóch wariantach – 1- i 2-litrowych.

Ile to dokładnie prań?
•    Proszek do prania o gramaturze 1,6 kg i przyjętej cenie 17,99 zł starczy na około 16 prań. Zatem za jedno pranie zapłacimy ok. 1,12 zł.
•    Żel do prania o pojemności 2l i cenie 17,99 to 32 prania. Za pranie zapłacimy 0,75 zł, czyli każdorazowo to oszczędność rzędu 40 gr w stosunku do proszku*.
*dane CONCERTINO BABY

Prawdą jest, że często rodzice sięgają po proszki do prania z czystego przyzwyczajenia, w końcu żele to stosunkowa nowość. Na pewno każdy z tych produktów ma swoje zalety. Proszek można używać nawet do prania ręcznego, z kolei żel – będzie zmiękczał tkaniny i ułatwiał prasowanie. Wspólnym mianownikiem tych produktów powinien być ich hipoalergiczny skład, dzięki czemu będą bezpieczne dla skóry i możliwe do stosowania już od pierwszego dnia życia dziecka. A który wybierzemy? To decyzja uzależniona od indywidualnych preferencji każdego z nas.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku