Niebiańska plaża? Dmuchawce na łące? A może zachodzące słońce? Nieograniczona gama motywów fototapet pozwala dobrać coś odpowiedniego dla każdego wnętrza. Ponadto naklejanie fototapety to jedna z nielicznych prac wykończeniowych, które można śmiało wykonać samodzielnie. Zatem do dzieła!

fot: Praktiker.pl


Dmuchawce, latawce, wiatr…
Ulotne dmuchawce, dorodne pąki róż czy kwiat wiśni rodem z Dalekiego Wschodu – to przykłady florystycznych wzorów fototapet, które mogą rozkwitnąć na całej ścianie lub jej niewielkiej części. Wielkoformatowa fototapeta z przeskalowanym motywem dmuchawca, którą kupimy w marketach Praktiker, idealnie sprawdzi się jako np. niestandardowe wezgłowie łóżka i stworzy w naszej sypialni niepowtarzalny nastrój. Z kolei inspirowany naturą wzór kamieni może stanowić ciekawy akcent na jednej ze ścian salonu. Pamiętajmy tylko, że zwykle postacie czy przedmioty na fototapetach są przeskalowane – dużo większe niż w rzeczywistości. Wnętrze nabiera przez to trochę abstrakcyjnego charakteru, ale to przecież też może być ciekawy zabieg.
Oprócz walorów estetycznych, fototapety mają ogromne zalety użytkowe. Wykonane są zazwyczaj ze specjalnie wzmocnionego i zabezpieczonego papieru albo winylu, dzięki czemu łatwo je czyścić w przypadku zakurzenia czy zabrudzenia. Wystarczy fototapetę przetrzeć wilgotną szmatką.

Optyczne powiększenie
    Fototapety powiększające wnętrze stanowią interesującą propozycję dekoracji zarówno małych, jak i bardzo dużych pomieszczeń. Pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu perspektywy, a docelowo złudzenia optycznego powodującego powiększanie wnętrza. Dominują tu panoramiczne, monochromatyczne lub kolorowe widoki na metropolie i wąskie miejskie uliczki. Przykładem może być czarno-biała fototapeta z widokiem Nowego Jorku z  szeroką perspektywą, która powiększy przestrzeń nadając mu głębi i wyrazu.

Hawaje czy safari?

    Kto z nas nie kocha podróży i pięknych widoków. Teraz możemy mieć je bez wychodzenia z domu! Wystarczy jedną ze ścian udekorować fototapetą z dowolnie wybranym przez nas egzotycznym pejzażem (np. hawajskich plaż) i przy odrobinie wyobraźni poczuć się jak na ekskluzywnych wakacjach. Taka fototapeta to idealna propozycja do aranżowania miejsc relaksu.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Floralne tapety do sypialni

Wersja do druku