Czy wiesz, że blisko 80 tys. dzieci w Polsce jest pozbawionych opieki rodzicielskiej, a nawet milion najmłodszych w naszym kraju żyje poniżej granicy ubóstwa! Jeśli teraz nic nie zrobimy, to zbliżające się święta będą dla nich pełne smutku, tęsknoty i samotności.
Potrzebna jest Twoja pomoc, aby wszystkie dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych mogły usiąść przy wigilijnym stole.  Dla wielu z nich to będą pierwsze w życiu rodzinne święta.

W rodzinie Pani Ewy i Pana Piotra  w SOS Wiosce Dziecięcej mieszka sześcioro dzieci. Dwoje najmłodszych Joasia i Pawełek dołączyli do rodziny w tym roku. Maluchy nie mogą się już doczekać   Świąt Bożego Narodzenia. Z otwartymi buziami słuchają opowieści rodziców i rodzeństwa SOS  o choince i Świętym Mikołaju. W domu, z którego przybyli do Wioski, świąt się raczej nie obchodziło…

Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata, aby spełnić dziecięce marzenia o radosnych, rodzinnych świętach.

Celem Stowarzyszenia jest zapewnienie najmłodszym szczęśliwego dzieciństwa w rodzinie. W ciągu ostatnich 28 lat powstały w Polsce cztery wioski, czyli osiedla jednorodzinnych domów, w których mieszkają rodziny SOS. Do wiosek trafiają dzieci osierocone i opuszczone.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ