Pierwszą operację plastyczną przeprowadzono już w XIX wieku, a mimo to ta dziedzina medycyny, mimo nieustannego rozwoju, budzi wciąż wiele kontrowersji. Dla wielu osób poddających się zabiegom chirurgii plastycznej ten fakt wciąż uznawany jest za wstydliwy. Dlatego też wielu pacjentów ukrywa fakt operacji lub woli się do niego bezpośrednio nie przyznawać. Dlaczego tak się dzieje? Spowodowane jest to wieloma mitami, którymi obrosła chirurgia plastyczna. Społeczeństwo potrafi zrozumieć zabieg korekcji odstających uszu, lecz trudno mu zaakceptować powiększanie biustu, czy też lifting twarzy.

Chyba największe kontrowersje budzą właśnie operacje biustu. Wiele osób łączy je z porno gwiazdkami, które bardzo często powiększają sobie tę część ciała. Dlatego też to skojarzenie jest jednoznacznie pejoratywne i budzi uczucie obrzydzenia. Takie opinie charakterystyczne są szczególnie dla ludzi starszych rocznikowo. Silikony to jednak bardzo często lekarstwo na kompleksy, albo też na powrót do kształtów, które posiadało się przed operacją usunięcia piersi, ciążą, czy też urodzeniem dzieci. Wszystkie kobiety chciałyby mieć jędrne piersi, jednak natura bywa nieubłagana i dlatego w sukurs przychodzi chirurgia plastyczna.

Implanty wszczepione w ciało nie pękają w związku z aktywnością seksualną, nie mogą się one również odkształcić wskutek dotyku, również nie zamarzają. Również podczas nurkowania, skoków na bungee oraz latania nie ma możliwości, by implantom coś się stało. Niestety takie mity nadal pokutują obecnie i najwyższa pora, by je obalić. Implanty również są zupełnie bezpieczne podczas mammografii oraz USG.
Kolejnym bardzo popularnym zabiegiem, który ma za zadanie poprawić wygląd jest lifting. Polega on na usunięciu nadmiaru tkanek podskórnych oraz skóry, a dzięki temu twarz pacjenta staje się widocznie gładsza. Efekty takiego zabiegu potrafią się utrzymywać do kilkunastu lat i kompletnym fałszem jest to, ze skóra po liftingu się nie starzeje.
Decydując się na operację plastyczną warto poszukać w internecie dobrych ofert renomowanych klinik, które obecnie oferują szeroki zakres usług oraz konkurencyjne ceny.Podobne artykuły:


DRUKUJ