Każda kobieta chce jak najdłużej zachować młodość i niezależnie od wieku, być atrakcyjna. Na szczęście upływający czas to już nie wyrok. Wystarczy przyjrzeć się gwiazdom, tym prawdziwym, największym, z pierwszych stron gazet. Od razu nasuwa się wniosek, że życie zaczyna się po trzydziestce. Kobiety spełnione, świadome siebie emanują wyjątkową kobiecością. To klucz do prawdziwego piękna.


Atrakcyjny wygląd pomagają osiągnąć kobiecie odpowiednio dobrane stroje, fryzura,  makijaż i zadbana skóra – potrafią one sprawić, że będzie wygląda o wiele młodziej niż wskazywałaby na to jej metryka. Jednak wygląd zewnętrzny to nie wszystko. Tajemnica prawdziwej kobiecości tkwi przede wszystkim w osobowości kobiety, w jej akceptacji samej siebie i poczuciu własnej wartości.  Szczęśliwa i spełniona kobieta łatwiej akceptuje nieunikniony upływ czasu i następujące z wiekiem zmiany własnego wyglądu. Pierwsze zmarszczki nie załamują jej, ale są sygnałem do rozpoczęcia specjalnej pielęgnacji skóry mającej na celu opóźnianie ich postawania i spłycanie tych, które już się pojawiły. Na szczęście mają szereg skutecznych narzędzi do walki z upływającym czasem. Z myślą o nich marka FLOSLEK Laboratorium opracowała innowacyjną kurację z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym przeznaczoną dla cery dojrzałej

Pierwsze zmarszczki

Starzenie się skóry jest naturalnym, i niestety nieuniknionym  procesem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Rozróżnia się dwa  rodzaje starzenia się skóry – fizjologiczne, które jest uwarunkowane genetycznie oraz  środowiskowe.
Bezpośrednią przyczyną starzenia się fizjologicznego jest  zmniejszanie się z wiekiem biologicznej aktywności komórek naskórka i osłabianie zdolności regeneracyjnych organizmu. Obydwa te czynniki związane są ze spadkiem poziomu hormonów w organizmie. Pierwszymi  oznakami starzenia się skóry, są tzw. zmarszczki mimiczne -  wokół oczu i na czole.  Pojawiają się one już około dwudziestego roku życia. Powyżej 35 roku życia, oprócz mimicznych, widoczne stają się też zmarszczki związane z wiekiem. Z powodu utraty zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku skóra staje się sucha, szorstka i miejscami przebarwiona. Zmiany te są cechą indywidualną – u jednych pojawiają się wcześniej, u innych później. Proces ten może także przebiegać z różnym natężeniem -  czasami postępuje bardzo szybko, a czasami efekty starzenia widoczne są dopiero w naprawdę dojrzałym wieku. Zależy to m.in. od rodzaju i kondycji skóry oraz organizmu.

Szkodliwe wolne rodniki  
Oprócz wieku, przyczyną procesu starzenia się skóry są także czynniki zewnętrzne. Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, dym papierosowy, niewłaściwa dieta i wysokoprzetworzona żywność przyczyniają się do powstawania w organizmie tzw. wolnych rodników, czyli niezwykle agresywnych cząsteczek, które uszkadzają żywe komórki i tym samym przyspieszają proces starzenia się skóry. Na szczęście istnieją związki organiczne, które potrafią chronić zdrowe komórki przed ich niszczącym wpływem – są to tzw. przeciwutleniacze (antyoxydanty).  Należą do nich m.in.  witamina C i E , beta karoten oraz roślinne ekstrakty np. z oleju makadamia, zielonej herbaty czy soi.

Odpowiednia pielęgnacja
Chociaż proces starzenia się skóry jest nieodwołalny i nieodwracalny stosując odpowiednie kosmetyki można skutecznie opóźniać jego efekty, czyli spowalniać powstawanie zmarszczek oraz wygładzać i spłycać te, które już się pojawiły. W tym celu należy odpowiednio wcześnie rozpocząć systematyczną pielęgnację skóry  preparatami przeciwzmarszczkowymi. Zawarte w nich aktywne składniki –  w tym przede wszystkim działające antyutleniająco – nie tylko ją nawilżą, odżywią i zregenerują, ale także zmobilizują jej komórki do odnowy.  Dr Henryka Dąbrowska, ekspert marki Floslek radzi, aby preparaty przeciwzmarszczkowe stosować przede wszystkim na noc. Wśród wielu dostępnych na rynku kosmetyków do pielęgnacji cery dojrzałej na szczególną uwagę zasługuje nowa linia ANTI-AGING marki FLOSLEK Laboratorium zawierająca najwyższej jakości substancję aktywną –  drobnocząteczkowy kwas hialuronowy.

Innowacyjność linii ANTI-AGING polega na wyjątkowej formule opartej na najwyższej jakości substancjach aktywnych, przede wszystkim drobnocząsteczkowym kwasie hialuronowym, który w porównaniu z jego zwykłą odmianą przenika w głębsze warstwy skóry, silniej nawilża i daje mocniejszy efekt liftingu. Natychmiast wypełnia zmarszczki i bruzdy wygładzając skórę i wyraźnie poprawiając jej jędrność. W składzie preparatów znajdują się także olej aragonowy i olej makadamia, które zapobiegają przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek, uelastyczniają, nawilżają i rewitalizują skórę, wybielający fitokompleks oraz kompleks naprawczy chroniący przed promieniowaniem UV.


Efekty działania

Systematyczne stosowanie kosmetyków z linii ANTY-AGiNG prowadzi do wyrównania kolorytu skóry, głębokiego jej  nawilżenia i wyeliminowania oznak przesuszenia. Po 4 tygodniach stosowania preparatów znikają oznaki zmęczenia i napięcia skóry. Staje się ona wyraźnie zrelaksowana, wygładzona, bardziej elastyczna i młodsza. Spłycone zmarszczki stają się mniej widoczne.


Podobne artykuły:


DRUKUJ