Byłaś właśnie u fryzjera. Zrobiłaś sobie kolor .. piękny, żywy, taki jak chciałaś .. ale już świta Tobie w głowie myśl, że to nie sprawiedliwe, bo po kilku myciach włosów, znowu ich kolor z każdym myciem będzie stawał się mniej żywy. Starasz się prowadzić chłodną kalkulację .. a może rzadziej myć włosy? Przecież za 2 tygodnie musisz się pokazać a nie będziesz znowu biegła do fryzjera..

Dlaczego Wasze włosy tracą kolor?
Ponieważ zabieg koloryzacji nie jest wieczny. To tylko pozornie infantylna odpowiedź. Ale prawdziwa.
Na szybkość utraty koloru przez Wasze włosy ma wpływ wielu czynników:
Te niezależne od Was to przede wszystkim jakość farb i jakość pracy fryzjera, przestrzeganie zalecanych procedur, jakość waszych włosów przed i po koloryzacji.

Te zależne od Was to  jakość produktów pielęgnacyjnych których używacie do mycia swoich włosów, częstotliwość mycia włosów a nawet czas ekspozycji włosów na promieniowanie słoneczne.

Dlaczego tak ważna jest jakość produktów pielęgnacyjnych?
Ponieważ każdy szampon zawiera tzw. czynne substancje myjące, są one za zwyczaj dość agresywne i wraz z cząsteczkami brudu wypłukują kolor. Szampon nie rozpoznaje co jest brudem a co farbą, zwyczajnie oczyszcza włos.
Farba pokrywa powierzchnię włosa! To samo robi tłuszcz, brud i inne zanieczyszczenia. One również osiadają na powierzchni włosów. Usuwając brud – myjąc włosy, wraz z nim usuwacie nieodwracalnie cząsteczki farby.

Odrobina chemii w „lajtowym” wydaniu:
Czy wiecie co to jest  „mydło” i jak wygląda jego cząsteczka?  Wyobraźcie sobie kółko i odchodzącą od niego, pionowo w dół kreskę. Tak właśnie można przedstawić cząsteczkę mydła.  Kreska – tzw. ogonek - to narzędzie do łapania i trzymania brudu, główka z kolei  łączy się z woda w czasie mydlenia (spieniania) i spłukiwania. W produktach pochodzenia chemicznego ów ogonek ma uniwersalne przeznaczenie – złapać i utrzymać wszystko co nie jest włosem.

Czy są produkty przeznaczone do oczyszczania włosów farbowanych? Tak! Jednak również i w produktach dedykowanych do włosów farbowanych znajdują się te same cząsteczki mydła co w „normalnych” szamponach lecz o ciut osłabionej charakterystyce wiązania z brudem. Obrazowo mówiąc, produkt ma osłabione właściwości oczyszczające. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej tylko tą samą właściwość „dziurawienia” przy niższej zawartości substancji myjących.

Teraz już same możecie zrozumieć, że te szampony po prostu delikatniej myją Wam włosy i tyle.

Jak temu zapobiec?
I tu przychodzi z pomocą Naturalmente a właściwie sama natura, która w odróżnieniu od substancji powstałych sztucznie – w laboratoriach chemicznych – sama stworzyła wielość substancji  oczyszczających, zawierających cząsteczki „mydła” o różnej budowie – długości. Dzięki czemu, znając je, możemy dobrać w zależności od przeznaczenia odpowiednie mydło.
Specjalnie z myślą o problemie z kolorem włosów, jego trwałością oraz mając na uwadze potrzeby pielęgnacyjne włosów po zabiegach chemicznych, Naturalmente przygotowało dwa systemy w pełni rozwiązujące te problemy!

Pierwszy sposób:

ANTIOXI od Naturalmente™:
To najpewniejszy sposób nie tylko pełnej ochrony koloru ale również i wyjątkowa pielęgnacja włosów oraz zapobieganie najpowszechniejszemu ich problemowi wynikającemu z procesu koloryzacji jakim jest przesuszanie się włosów. Stosowanie produktów już od dnia przeprowadzenia zabiegu koloryzacji w znaczący sposób wydłuży jego trwałość, skutecznie będzie chronić włosy przed utratą koloru, właściwie i silnie pielęgnować włosy oraz dbać o ich właściwą wilgotność bez efektu obciążania włosów czy ich przetłuszczania się.Szampon Antioxi.
Przeznaczony jest do codziennego mycia, wszystkich rodzajów włosów poddanych zabiegowi koloryzacji czy rozjaśniania. Jego głównymi zadaniami jest dokładne oczyszczenie włosów i skóry głowy z zanieczyszczeń i substancji tłustych oraz właściwa ochrona koloru włosów przed wypłukiwaniem. Szampon certyfikowany i akceptowany przez ICEA zawiera substancje i składniki o potwierdzonym pochodzeniu i gwarantowanej naturalności uprawy oznaczone certyfikatami ECOCER. Zawiera bogatą mieszankę bardzo dobrze wchłanianych witamin pochodzenia roślinnego, dzięki czemu dobrze i właściwie odżywia włosy a dodatkowo zawarte w nim antyoksydanty roślinne łącza się z cząsteczkami farby i chronią je przed wypłukaniem. Szampon Antioxi bardzo starannie i całkowicie nie agresywnie oczyszcza farbowane włosy z zanieczyszczeń, nie powodując ubytków w warstwie farby dzięki zwartości nowego, w pełni organicznego środka myjącego, pozyskiwanego z oleju palmowego, który akceptowany jest przez wszystkie najbardziej prestiżowe instytucje zajmujące się certyfikowaniem kosmetyków bio-etycznych.

Odżywka Antioxi
Przeznaczona do codziennego stosowania oraz dla każdego rodzaju włosów poddanych zabiegowi koloryzacji czy rozjaśniania. Jej zadaniem jest właściwe odżywienie włosów poddanych zabiegom chemicznym, ich właściwe nawilżenie i utrzymanie wilgotności włosów oraz ochrona koloru przed blaknięciem na skutek odziaływania promieniowania UVA i UVB.
Odżywka, podobnie jak szampon, jest certyfikowana i akceptowana przez ICEA. Zawiera substancje i składniki o potwierdzonym pochodzeniu i gwarantowanej naturalności uprawy oznaczone certyfikatami ECOCER. Zawiera bogatą mieszankę bardzo dobrze wchłanianych witamin pochodzenia roślinnego, dzięki czemu bardzo dobrze i właściwie odżywia włosy a dodatkowo zawarte w niej antyoksydanty roślinne nie tylko łącza się z cząsteczkami farby ale również tworzą zewnętrzna warstwę ochronna na włosie, chroniąc ich kolor przed blaknięciem (utlenianiem się). Dodatkowo, dzięki zawartości oliwy z oliwek oraz wyciągu z marchwi bardzo dobrze nawilża włosy i chroni je skutecznie przed utrata wilgotności.
Produkty Antioxi nie obciążają włosów, pozostawiając je dobrze odżywione, nawilżone, miękkie i delikatne w dotyku, przepełnione witalnością oraz niezmiennie żywym i trwałym kolorem i blaskiem zdrowych włosów.

Drugi sposób:

SZAMPONY KWIATOWE od Naturalmente™
To drugi najpewniejszy sposób nie tylko pełnej ochrony koloru ale również i podkreślenia czy ożywienia koloru włosów połączony z bardzo dobrą, naturalną ich pielęgnacją.
Szampony Kwiatowe po za substancjami oczyszczającymi i pielęgnującymi zawierają niewielkie ilości naturalnych, pochodzenia roślinnego pigmentów, które łącza się z warstwą farby, uzupełniając w niej ubytki. Pozwalają również na kontrolowanie i/lub utrzymanie tonacji Waszego koloru włosów. Jeśli wolicie, możecie wprowadzić ja w tzw. chłodne tony kolorystyczne lub ciepłe. Teraz już zupełnie nie musicie się martwić, że wasz upragniony blond po jakimś czasie stanie się żółtawy czy piękny kolor miedzi stanie się za jakiś czas – czerwono ceglasty!

Szampon Kwiatowy dokładnie oczyszcza, podkreśla – uwydatnia – kolor, dodaje objętości pogrubia i nadaje blask włosom. Zawarte w nim delikatne, naturalne pigmenty uwypuklają kolor i subtelna grę jego tonacji na włosach. Szczególnie polecany do pielęgnacji „zmęczonych”, zawsze matowych włosów. Dzięki linii szamponów Kwiatowych, matowe włosy otrzymają wspaniały kolor i blask.
Zapach szamponu kwiatowego pochodzi od kwiatów drzewa pomarańczowego (neroli) i posiada on wspaniałe właściwości relaksujące i uspakajające dla naszego organizmu.
Ponadto Szampony Kwiatowe można łączyć z dowolną odzywka z linii podstawowej, przez co chroniąc kolor jednocześnie można poddawać włosy zabiegowi nawilżenia, rewitalizacji czy rekonstrukcji.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Naturalmente™, bo codziennie udowadniamy, że NATURA obdarza nas swym bogactwem dla prawdziwego piękna i zdrowia! Wystarczy tylko wiedzieć jak z niego korzystać!

www.naturalmente.pl

Podobne artykuły:


DRUKUJ