Wiele Pań marzy, aby mieć na głowie burze bujnych, pięknie wyglądających loków. Nie jest jednak to łatwą sztuką, zwłaszcza gdy mamy mnóstwo niesfornych włosów. Są jednak metody na ujarzmienie tej dzikości na głowie…
Po pierwsze zadbajcie o dobry sprzęt. Nieposłusznych włosów nie ułożycie za pomocą słabego sprzętu. Te z wyższej półki mają większą moc. Polepsza to efekty ich działania, skracając jednocześnie czas pracy. Warto zatem zainwestować odrobinę więcej pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że trzeba wydać fortunę. Dobry sprzęt (np. Remington, Babyliss czy Philips) można kupić już kosztem rzędu 130 zł.
Dobre lokówki mają regulację temperatury, co pozwala dostosować ją do właściwości włosów, dzięki czemu nie niszczą się tak bardzo. Specjalne warstwy ochronne sprawiają, że znajdujący się na naszej głowie skarb nie jest aż tak bardzo niszczony.

Po drugie w zrobieniu i utrzymaniu zakręconej fryzury pomogą przeznaczone do kręconych włosów kosmetyki. Na sklepowych półkach znajdziecie mnóstwo tego typu produktów.
Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzać z utrwalającymi kosmetykami. Zbyt duża ilość obciąża włosy, przez co wyglądają nieładnie i zwyczajnie się prostują.
Pozytywnie działa pianka, która jest niezwykle lekkim aczkolwiek mocnym kosmetykiem. Można także użyć spray’u. Spróbujcie popryskać włosy a dopiero po tym zacząć kręcić je za pomocą lokówki.

Efektu pięknych loków nie uzyskacie jeśli Wasze włosy będą niezdrowe i niezbadane. Żadna fryzura nie utrzyma się na włosach suchych i zniszczonych. Pamiętajcie więc o odżywkach i maskach do włosów. Warto również regularnie odwiedzać fryzjera.

Oto kilka przykładów kosmetyków, które mogą być pomocne:

1.    Joanna Professional – krem podkreślający loki
2.    Nivea Hare Care, Flexible Curls – balsam podkreślający loki
3.    L’Oreal Professionnel, Tecni.art , Curl Memory Down Cream – krem dyscyplinujący niesforne loki
4.    Wella, Shock Waves – pianka “ujarzmienie loków”
5.    Protect & Gamble, Pantene Pro-V, Krem podkreślający loki
6.    L’Oreal Studio Line, Curl Power, Wave Defining Spray – Spray podkreślający loki