Kompleksy ma każdy. Kobiece są powszechnie znane, bo płeć piękna uwielbia je analizować. Mężczyźni robią z tego tajemnice, przez co bardzo ciężko jest im pomóc. Troska i zrozumienie to najlepszy prezent jaki może otrzymać mężczyzna od kobiety.

Kompleksy odczuwają wszyscy. Wyrastają z burzliwych wydarzeń, które miały miejsce w dzieciństwie. Przez nie żyjemy w stresie i niepewności, narażając naszą samoocenę na ciągły spadek. Kompleksy uniemożliwiają nam normalne zachowanie i postrzeganie świata wokół.

Kompleksy z Marsa
Kobiece kompleksy tkwią przede wszystkim w wyglądzie. U mężczyzn jest inaczej! Od dziecka, od chłopców wymaga się, by byli twardzi, zaradni i nie okazywali uczuć, bo przecież „chłopaki nie płaczą”. Ponadto w naszym społeczeństwie wciąż istnieje silnie utrwalony wzorzec rodziny, w którym to mężczyzna odpowiada za powodzenie finansowe swoich bliskich. Uważa się, że to on powinien robić karierę, zajmować wysokie stanowisko i odnosić sukces po sukcesie. Prowadzi to do wielu kompleksów, bo co ma czuć mężczyzna, który zarabia mniej niż jego partnerka. Dzisiejsze kobiety się zmieniły, stały się wyzwolone i bardziej samodzielne. Z kolei wymagania stawiane małym chłopcom wciąż pozostają takie same, co bardzo często jest przyczyną męskich problemów. Bardzo często mężczyźni nie są w stanie spełnić wpojonego im ideału męskości, co sprawia, że czują się niedowartościowani.

Kompleks małego penisa
Nie jest jednak tak, że mężczyźni nie mają kompleksu własnego ciała. Najbardziej znanym jest kompleks małego penisa. Problem zaczyna się już w okresie dziecięcym, kiedy mały chłopiec porównuje swojego „ptaszka” z penisem dorosłego mężczyzny. W okresie dojrzewania młodzi chłopcy porównują kształt i długość do kolegów. Długość i wielkość męskiego członka staję się dla nich miarą męskości. Chłopcy obdarzeni mniejszym przyrodzeniem bardzo często stają się przedmiotem kpin kolegów, co może prowadzić do poważnych kompleksów, także w przyszłości.
Istnieje silne przekonanie o związku wielkości z powodzeniem życia seksualnego, dlatego wielkość penisa prowadzi do lęków i fobii seksualnych. Mimo, iż seksuolodzy podkreślają, że nie ma to związku, mężczyźni obawiają się niezadowolenia ze strony partnerki. Jeżeli mężczyzna ma taki problem, warto z nim porozmawiać i wspólnie ocenić, czy dla dobrego pożycia i samopoczucia należy zdecydować się na zabieg chirurgicznego powiększania penisa. Dzięki takiej operacji lekarz ma możliwość wpłynięcia na kształt, wielkość i długość przyrodzenia

Kobiece wsparcie, czy to skuteczna broń w walce z kompleksami?
Kobiety, by zapomnieć o kompleksach potrzebują ogromnej dozy akceptacji i zachwytu. Potrzebują się przede wszystkim wygadać. Kiedy cierpi kobieta cierpi cały świat. Mężczyźni  są inni, chcą w oczach swej partnerki być zawsze samcem alfa. Nie pokazują zmęczenia, zatroskania czy wątpliwości. Kobieta powinna się wszystkiego domyśleć. Mężczyźni oczekują innego rodzaju wsparcia. Chcą, by ich rozumieć, znać podłoże problemu, ale nie zadawać o jego istotę nazbyt wielu pytań. W walce z męskimi kompleksami najlepsza pomoc i broń zarazem to zrozumienie, docenienie. Mężczyźni tak jak kobiety potrzebują usłyszeć kilka ciepłych komplementów. Jeżeli partner jest dobry w majsterkowaniu należy mu o tym powiedzieć mu o tym. Jeżeli czujesz się przy nim piękna, bezpieczna i szczęśliwa- podziękuj za to. Jego lęki i obawy staną się odległe, gdy usłyszy z ust swojej kobiety, że jest pomocny i wspaniały.
Męskie kompleksy w dalszym ciągu są tematem tabu. Doskwierają one zarówno panom jak i  kobietom. Walka z nimi okaże się wygraną, gdy okażemy więcej zrozumienia, wsparcia i gdy pozwolimy odejść precz panującym stereotypom. Warto rozpocząć tą walkę już dziś. W końcu tego też pragną kobiety, by ich mężczyzna był szczęśliwy.
Więcej na temat pragnień kobiet www.pragnieniakobiet.pl

Źródło: www.pragnieniakobiet.pl