Doskonały i naturalny makijaż wymaga perfekcji w każdym calu. Ważnym elementem jest odpowiedni wygląd naszych brwi. To one nadają wyjątkowego charakteru oczom oraz kształtują wygląd całej twarzy. Nie wiesz jak odpowiednio o nie zadbać? My podpowiadamy…

Przede wszystkim kształt…                                                                                                    Zadbane brwi to przede wszystkim ich odpowiedni kształt, który nadaje odpowiedniego wyglądu całej twarzy. Po pierwsze należy określić ich długość. Robi się to za pomocą… ołówka. W jaki sposób? Przyłóż ołówek pionowo do twarzy, tak aby dotykał skrzydełka nosa. Punkt, w którym ołówek styka się z linią brwi to początek. Następnie przesuń ołówek tak, aby połączył skrzydełko nosa i zewnętrzny kącik oka. Koniec brwi znajduje się na linii wyznaczonej przez te punkty.
Brew powinna unosić się mniej więcej do 2/3 własnej długości. Potem powinna opadać aż do samego końca.
Depilację wykonuje się pęsetą, warto zatem zaopatrzyć się w narzędzie dobrej jakości. Brwi najlepiej oczyścić z tłuszczu przy pomocy toniku. Pamiętaj, że należy usuwać włoski znajdujące się w dolnej części brwi, ruchami w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków. Aby utrzymać odpowiednią, jakże ważną symetrię usuwamy włoski na przemian, raz z jednej, raz z drugiej brwi. Taki „zabieg” najlepiej jest wykonywać po kąpieli – będzie wtedy mniej nieprzyjemny. Gdy jest już po wszystkim dobrze jest posmarować skórę kremem łagodzącym.
Najważniejszy jest pierwszy raz… potem należy już tylko na bieżąco usuwać zbędne włoski. Jeśli wątpicie w swoje umiejętności w tym zakresie pierwszą depilację możecie wykonać u specjalistki w gabinecie kosmetycznym. Zabiegi te są stosunkowo niedrogie, jest to koszt od 5-30 zł.

Potem kolor…
Jak często się zdarza, że brwi mają zbyt jasny, mało wyrazisty kolor. Szczególnie blondynki mają taki kompleks. Można zatem sięgnąć po pomoc i ubarwić trochę swoją urodę. Brwi malować można za pomocą specjalnych kredek do brwi, cieni do brwi albo henny. Wykonanie tej ostatniej jednak wymaga pewnej wprawy i nie zawsze może przynieść oczekiwany efekt.
Pamiętajcie, aby zwracać dużą uwagę na kolor. Najbardziej uniwersalnym jest brąz. Można również zdecydować się szary lub grafitowy. Czerń nadaje się tylko dla naturalnych brunetek. W innym przypadku może wyglądać bardzo nienaturalnie.
Jeśli nie macie ochoty na ciągłe poprawianie koloru możecie zdecydować się na makijaż permanentny. Jest to dosyć duży koszt, rzędu nawet kilkuset złotych, jednak efekt utrzymuje się kilka lat.

I jeszcze szczegóły…
Szczegóły, które będą zwieńczeniem dzieła. Warto bowiem nadać brwiom odpowiedniego blasku. Doskonale do tego nadają się specjalne żele do brwi. To one utrwalają kształt oraz nadają blasku.