Piękny dekolt to niewątpliwie atut każdej kobiety. Często jednak zapominamy o jego właściwej pielęgnacji. Jak zatem sprawić, że bez problemu będziemy oczarowywać męski oczy także tą częścią ciała? Wystarczy tylko odpowiednio o niego zadbać.

Warto pamiętać, że to właśnie dekolt potrafi wyjątkowo perfidnie zdradzić nasz wiek. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dbać o te okolice. Skóra w tych miejscach pozbawiona jest bowiem gruczołów łojowych, w związku z tym szybciej ulega procesom starzenia. Skóra dekoltu jest również znacznie cieńsza i delikatniejsza. Latem narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, zimą zaś na otarcia szalikami i grubymi swetrami.

Wystarczy jednak odrobina systematyczności w codziennej pielęgnacji ciała, abyśmy mogły olśniewać pięknym dekoltem. O czym musimy pamiętać?

Kosmetyki…
Niestety tak to jest z naszym ciałem, że niektóre jego części musimy traktować w indywidualny sposób. Może być to odrobinę kłopotliwe, jednak warto zwrócić na to uwagę. Skóra dekoltu jest bardzo delikatna i wymaga kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji dekoltu i szyi. Zawierają one specjalne substancje ujędrniające i regenerujące, które jednocześnie zapewnią skórze tak bardzo potrzebną barierę ochronną. Dotyczy to także peelingów i maseczek, których powinno się używać raz w tygodniu. Dla dekoltu odpowiednie są delikatne peelingi nie naruszające i tak delikatnej struktury skóry. Warto zrobić je raz w tygodniu.

Masaż…
Który wykonać można podczas nakładania kosmetyku. Może to być wklepywanie, ale także dokładne, okrężne ruchy. Pomoże to w odpowiednim ukrwieniu dekoltu, dzięki czemu nabierze on ładniejszego koloru i jędrności. Wystarczy chwila dziennie. Zawsze można też poprosić o to swojego mężczyznę i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Zimny prysznic…
Będący także w pewien sposób masażem. Jeśli jednak przeraża Was opcja zimnego prysznica możecie taki zabieg wykonać kostkami lodu. Zimne okrężne ruchy, wykonywane przez 2 minuty wpłyną na lepsze ukrwienie oraz jędrność.
Zapomnijcie o kąpielach w gorącej wodzie, która bardzo wysusza skórę.

Słońce precz…
Wiadomo, że nic w nadmiarze nie szkodzi, jednak zbyt częste wystawianie dekoltu na działanie słońca nie wpływa na niego pozytywnie. Jeśli zatem planujecie dłuższe spacery w słońcu nie zapomnijcie o kremach z wysokim filtrem UVA i UVB.

Puder…
Dekolt też można pomalować. Wychodząc z domu możecie na dekolt nałożyć odrobinę pudru ze świecącymi drobinkami. Daje to naprawdę niesamowity efekt.

Biustonosz…
Dobór odpowiedniego stanika jest niezwykle ważny zarówno dla efektu wizualnego jak i utrzymania jędrności biustu. Obwód biustonosza powinien być dobrany tak, aby nie uciskał zbyt mocno, ale nie może być zbyt luźny, gdyż wtedy nie będzie w stanie utrzymać piersi w odpowiedniej pozycji. Miseczka nie może spłaszczać biustu, ani odstawać, gdyż to powoduje jego deformację. Bez wątpienia warto zainwestować w odpowiedni biustonosz. Nie tylko dla urody, ale i zdrowia.

Ćwiczenia…
Warto również wykonywać ćwiczenia na klatkę piersiową. To one ujędrniają nasz biust i nadają mu pięknego kształtu. Najprostszym z nich jest złączenie dłoni (jak w trakcie modlitwy) z łokciami na wysokości piersi. W takiej pozycji przyciskamy dłonie do siebie. Podczas takiego ćwiczenia pracuje cała klatka piersiowa. Proste a skuteczne. Pamiętajcie również o prawidłowej postawie.