Od lat wiadomo, że erotyczne doznania są tym intensywniejsze im bardziej wytrenowane jest nasze ciało. Nie zawsze jednak wiemy lub pamiętamy o tych partiach naszego ciała, które mają niesamowicie znaczący wpływ na nasze przeżycia w łóżku. Aby w pełni poczuć satysfakcję z kontaktów seksualnych warto ćwiczyć tzw. mięśnie Kegla.
Mięsnie Kegla to w profesjonalnej nazwie mięśnie łonowo – guziczne. To właśnie one napinają się podczas przeżywania orgazmu. Nie zawsze jednak są w prawidłowy sposób wyćwiczone. W prosty sposób można sprawdzić ich kondycję podczas oddawania moczu, chcąc zatrzymać tą czynność w trakcie.
Wyćwiczone mięśnie Kegla to także inne korzyści jak łatwiejszy poród czy brak problemu nieotrzymania moczu.

Dzięki opanowaniu umiejętności pracy mięsni Kegla, kontroli ich skurczenia się i rozkurczania kobiecie łatwiej jest osiągnąć orgazm. To także większa satysfakcja dla partnera. To właśnie one sprawiają bowiem, że partnerzy lepiej czują siebie nawzajem. Dlatego więc warto ćwiczyć tą partię mięśni, szczególnie, że można to robić praktycznie wszędzie.

Aby zacząć ćwiczenia należy najpierw zlokalizować, wyczuć ich położenie. W tym celu możecie wykonać czynność, o której mowa była wcześniej (w trakcie oddawania moczu) – poczujecie wtedy, które mięśnie pracują najintensywniej. Drugim sposobem jest włożenie dwóch palców do pochwy i próba wykonania ucisku mięśniami pochwy. Te które napną się najmocniej to właśnie te, o których mowa.

Ćwiczenia, pomimo iż nie są skomplikowane, wbrew pozorom nie są wcale takie łatwe. Wymagają bowiem odrobinę cierpliwości.  Polegają jedynie na napinaniu mięsni i ich powolnym rozluźnianiu. Na początku wykonujemy po 5 serii, trzy razy dziennie, w późniejszym czasie zwiększając ilość do 10 i do 15. Poleca się także wydłużenie czasu pojedynczego skurczu. Ćwiczenie wykonywać można stojąc lub leżąc (pozycja leżąca proponowana jest początkującym).

Kolejne ćwiczenie wykonuje się na plecach. Uginamy kolana trzymając stopy i nogi złączone razem. Następnie należy unieść miednicę do góry, ale w taki sposób, aby dolna część kręgosłupa leżała na podłodze. W takiej pozycji wytrzymajcie ok. 8 sekund, po czym rozluźnijcie się, opuszczając miednicę. I tak 5 razy.

Do ćwiczeń mięśni Kegla można użyć także kulek Gejszy.
Ćwiczenia należy wykonywać napinając mięśnie dna miednicy, jednak bez napinania mięśni ud i pośladków (to czynność również wymagająca treningu, mogąca sprawiać trudności na początku). Aby sprawdzić czy nie robicie tego błędu kontrolujcie napięcie brzucha oraz pupy dłonią.

Tak jak w każdych ćwiczenia również i tutaj liczy się systematyczność oraz dokładność. Poświęćcie codziennie kilka chwil a rezultaty mogą być widoczne już po kilku tygodniach. Na pewno warto.