Fale w różnych stylizacjach: naturalnej, romantycznej, retro czy eleganckiej – są zawsze na czasie, właściwe na każdą okazję: od joggingu po służbowy lunch. Bardzo efektowne oraz odpowiednie dla różnych długości włosów. Kasia Poniatowska-Miłek z Milek Design radzi jak wykonać kilka nieskomplikowanych, ale bardzo modnych fryzur.


Nawet jeśli Twoje włosy są proste jak drut możesz mieć piękne pukle i fale. Nie obędzie się jednak bez wałków, lokówki lub prostownicy, którą także można wykonać piękne anglezy.  
Włosy nie lubią wysokich temperatur – pod wpływem ciepła łuski włosów rozchylają się tracąc ukrytą wodę, stają się suche i łamliwe. Dlatego, jeśli decydujesz się na stylizację z wykorzystaniem tzw. urządzeń termicznych zastosuj specjalny kosmetyk ochronny do stylizacji na ciepło. Szeroką gamę takich kosmetyków można obecnie kupić właściwie we wszystkich drogeriach.
Kręcenie włosów wymaga wprawy – nie zniechęcaj się po pierwszym razie. Jeśli używasz lokówki, stylizując włosy utrzymuj ją w pozycji pionowej, wówczas włosy będą swobodniej skręcone. Dla efektu geometrycznych fal skręcaj włosy prostownicą. Możesz też nawijać włosy na wałki. Loki skręcone tą metodami będą zaczynały się już od czubka głowy, a ich skręt będzie bardziej delikatny. Metodę wałków na ciepło stosuje się na suchych włosach, wałki na rzepy nakładamy na włosy mokre lub lekko wilgotne.
Po skręceniu lokówką lub inną metodą pukle przeczesujemy grzebieniem o rzadkich zębach, dzięki temu nadasz włosom bardziej swobodny, naturalny wygląd. Kręcenie włosów zwiększa ich optyczną objętość, dlatego kręcenie polecam Paniom o rzadszych i cienkich włosach. Po przeczesaniu kręconych pukli nałóż na nie dodatkowo preparat zwiększający objętość włosów i utrwal lakierem o średniej trwałości.
Propozycje Kasi Poniatowskiej-Miłek to uczesania na różne okazje – od formalnej uroczystości po  sobotnie wyjście z przyjaciółkami. Łączy je jedno – są łatwe w wykonaniu, wystarczy chwilę potrenować.

Romantic girl
Fryzura na co dzień i od święta – np. w stylizacji wieczorowej czy proponowanych w tym sezonie przez dom mody Lila Rose uczesaniach ślubnych. Wbrew pozorom łatwa w wykonaniu i bardzo efektowna. Odpowiednia do włosów długich lub średnich. Jeśli posiadasz włosy cienkie lub średniej grubości fryzura jest dla Ciebie. Objętość włosów zwiększysz kręcąc je lokówką lub wałkami.
Czego będziesz potrzebować:
Lokówka lub wałki, grzebień, lakier do utrwalenia fryzury.
Jak wykonać fryzurę:
Umyj włosy szamponem dostosowanym do potrzeb Twoich włosów. Nałóż odżywkę. Spłucz kosmetyk i wysusz włosy. Zakręć delikatnie włosy na lokówkę. Rozczesz włosy szerokim grzebieniem z rzadkimi zębami. Wyznacz asymetryczny przedziałek zaczynający się na linii skroni. Zaczynając od boku głowy zapleć wokół głowy gruby warkocz, pasma włosów dobierając luźno. W ostatniej fazie dobierania dołącz do warkocza pozostałe włosy tyłu głowy. Następnie poluzuj włosy z warkocza by zwiększyły swoją objętość, a splot był luźniejszy. Na koniec możesz powyciągać pojedyncze kosmyki. Utrwal fryzurę lakierem o średniej trwałości.Sentymentalistka
Fryzura nawiązująca do lat 20, ostatnio często lansowana przez celebrytów, m.in. Katarzynę Zielińską. Elegancka, ale świetnie się sprawdzi w połączeniu z rockową stylizacją. Propozycja dla włosów krótkich lub średniej długości.
Czego będziesz potrzebować:
Lokówka, szeroki grzebień, klipsy do włosów, lakier do utrwalenia fryzury.
Jak wykonać fryzurę:
Umyj włosy szamponem dostosowanym do potrzeb Twoich włosów. Nałóż odżywkę. Spłucz kosmetyk i wysusz włosy. Wyznacz asymetryczny przedziałek. Całość włosów zawijamy na lokówkę. Po zakręceniu wszystkich włosów rozczesz je szerokim grzebieniem z rzadkimi zębami. Używając szczotki stwórz zakręcone pukle podwijając ich końcówki do wewnątrz. Tak utworzone fale podepnij klipsami. Fryzurę utrwal lakierem do włosów średniej trwałości.
Miss Extravaganza
Fryzura na wyjątkowe okazje w stylu lat 40 lansowana między innymi przez dom mody Jean Paul Gaultier.
Czego będziesz potrzebować:
Do jej wykonania będziesz potrzebować dwóch wypełniaczy do koków. Może to być profesjonalna gąbka fryzjerska lub możesz ją zastąpić domowymi sposobami – może to być jasna gąbka kosmetyczna w kształcie walca lub zwiniętą w rulonik pończocha zbliżona w kolorze do Twoich włosów.
Jak wykonać fryzurę:
Umyj włosy szamponem dostosowanym do potrzeb Twoich włosów. Nałóż odżywkę. Spłucz kosmetyk i wysusz włosy. Podziel włosy na dwie części – partię z czubka głowy oraz tylną część. Włosy z tyłu zwiąż w kucyk tak by włosy po stronach skroni przylegały równo. Nawiń włosy na wypełniacz poczynając od końcówki kucyka tworząc rulon. Skręcaj pod kątem, tak by rulon znalazł się z boku głowy. Włosy podepnij kilkoma fryzjerskimi szpilkami lub wsuwkami. Partię włosów z przodu głowy zbierz dłonią i nawiń na drugi wypełniacz poczynając od końcówek włosów. Podwinięte włosy upnij wsuwkami. Całość utrwal lakierem nadając fryzurze trwałość oraz połysk.Super natural
Letnia fryzura w wersji romantycznej. Doskonała do każdej stylizacji. Włosy muszą mieć zdrowy, błyszczący wygląd. Dlatego pamiętaj  o regularnym odżywianiu włosów maskami oraz podcinaniu końcówek.
Czego będziesz potrzebować:
Lokówka, grzebień.
Jak wykonać fryzurę:
Fryzura odpowiednia dla długich włosów. Włosy skręć przy użyciu lokówki do wysokości ¾ długości. Następnie rozczesz je grubym grzebieniem z rzadkimi zębami. Całość włosów wyczesz do dołu zgodnie z naturalnym kierunkiem spadku włosów. Zastosuj lakier o średniej trwałości. Voila!


Milek Design czyli Kasia Poniatowska-Miłek i Darek Miłek
Kreatorzy, styliści, trenerzy, twórcy i właściciele salonów Milek Design - piękne włosy. Posiadają dyplom mistrzów fryzjerstwa oraz międzynarodowy tytuł trenera-wykładowcy prestiżowej amerykańskiej szkoły fryzjerskiej Pivot-Point. Tworzą kolekcje na międzynarodowych festiwalach mody fryzjerskiej i kosmetycznej. Autorzy metamorfoz oraz autorskich pokazów mody fryzjerskiej, współpracujący z wieloma stacjami telewizyjnymi oraz magazynami kolorowymi. Mają dwa salony fryzjerskie: na Pl. Dąbrowskiego 7 oraz na ul. Hożej 40 w Warszawie.