Być postrzeganą jako „prawdziwa kobieta” to coś do czego dąży każda z nas. W zależności od naszych potrzeb i charakteru chcemy spełniać się w różnych dziedzinach życia – także w życiu seksualnym. Wbrew pozorom poczucie się w pełni kobietą w intymnej sferze sprawia wielu paniom problem.

Badania dowodzą, że seksualność Polek pozostawia dużó do życzenia. Wiele kobiet ma bardzo minimalistyczne podejście do seksu, nie spełniają wszystkich swoich pragnień, nie rozmawiają o nich, nie wyrażają prawdziwych uczuć. Powody tego mogą być różne, konsekwencje za to są bardzo przykre.

Każda kobieta ma inny temperament i potrzeby. Najważniejsze, aby podsumowując życie seksualne móc powiedzieć samej sobie, że spełnia ono nasze oczekiwania i jesteśmy w pełni zaspokojone. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zależy od nas.

Akceptacja siebie…
Brzmi banalnie, ale to prawda, że bez pewności siebie nigdy, ale to nigdy nie będziemy boginiami seksu. Pewna swojej wartości kobieta od razu staje się seksowna i pociągająca. Tak to właśnie postrzegają mężczyźni. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że faceci akceptują nasz wygląd, dostrzegając całokształt, a nie zwracając uwagę na drobne szczegóły, które nam spędzają sen z powiek. Schowajcie więc wszystkie swoje kompleksy głęboko do szafy. Warto też pamiętać, że pewna siebie kobieta ma zupełnie inną postawę, jest wyprostowana, ma zdecydowane ruchy, a nawet inny blask w oku. Wszystko to jest o wiele ważniejsze niż dwa centymetry więcej w biodrach czy zbyt mały biust.
Jeśli jednak w dalszym ciągu jest coś co bardzo Wam przeszkadza zróbcie coś co pozwoli to zmienić. Zapiszcie się na siłownię, fitness, zmieńcie fryzurę, pójdźcie do sklepu po nową seksowną bieliznę.

Poznać siebie…
Zróbcie „rachunek sumienia”, zastanówcie się czego chcecie i co sprawia Wam przyjemność. Znajomość własnego ciała pozwoli w pełni spełnić oczekiwania. Tutaj doskonale sprawdzają się zajęcia jogi, które pozwalają poznać swoje ciało i w pewnym sensie kontrolować osobowość. Uwolnijcie swoją ukrytą seksualność zarówno pod kątem fizyczności, ale i psychiki. Nie bójcie się myśleć o seksie. Uruchomcie wyobraźnię, która powie Wam co lubicie i co jest Wam potrzebne.
Obserwujcie także reakcję partnera. Dzięki temu zobaczycie co sprawia mu przyjemność, a także które z Waszych zachowań lubi najbardziej.

Spełniajcie swoje marzenia…
Gdy już poznacie swoje potrzeby nie pozostaje nic innego jak ich realizowanie. Pamiętajcie, że seks to sztuka dawania, ale i brania. Kochajcie się tak, aby odczuwać maksimum przyjemności. Osiągając zadowolenie jesteście w stanie dawać o wiele więcej, zwiększa się Wasz temperament i pożądanie. Większa Wasza przyjemność oznacza większą przyjemność dwóch stron. Nie bądźcie także tylko biernymi obserwatorkami. Weźcie sprawy w swoje ręce, przejmijcie inicjatywę i podyktujcie warunki gry.

Bawcie się seksem…
Seks to zabawa, to przyjemność i relaks. Jeśli tak go będziecie traktować, pozwoli to Wam w pełni cieszyć się wspólnymi chwilami. Tutaj nie ma zasad, jest spontaniczność i swoboda. Zadbajcie o urozmaiceniu. Erotyczne gadżety czy nowe pozycje bez wątpienia będą dobrą zabawą i zapewnią nowe, ciekawe doznania.

Postawcie na szczerość…
Rozmawiajcie o tym co sprawia Wam przyjemność, czego chcecie. Nie może to być zwykła pogawędka podczas mycia naczyń po obiedzie, ale romantyczna czy wręcz seksowna rozmowa w świetle świec. Mężczyźni inaczej rozumieją seks, nie są zbyt domyślni i nie zawsze mogą wiedzieć o co nam chodzi. Poza tym oni uwielbiają spełniać nasze łóżkowe zachcianki. I pamiętajcie, żeby nie robić niczego na siłę. Jeśli coś nie sprawia Wam przyjemności powiedzcie o tym partnerowi.
Pamiętajcie, że seks nie jest już tematem tabu. Rozmawiajcie o nim zarówno ze swoim partnerem, jak i np. przyjaciółką.