Każda z nas marzy o pięknym spojrzeniu. To dzięki niemu możemy uwodzić mężczyzn i budzić zazdrość u innych kobiet. Nie każda z nas jednak obdarzona została cudownymi, długimi rzęsami. Naturze pomóc możemy za pomocą kosmetyków. Są też jednak metody dające trwalszy efekt.

Wiele salonów kosmetycznych w swojej ofercie posiada przedłużanie rzęs. Bez wątpienia daje to o wiele trwalszy efekt niż zwykły codzienny makijaż. Uwodzicielskie spojrzenie uzyskane w wyniku tego zabiegu pozostanie niezależnie od tego czy będziemy pływać na basenie, uprawiać sport czy po prostu brać prysznic. Może to być dobre rozwiązanie dla kobiet, które z natury mają krótkie i rzadkie rzęsy.

Na czym polega…
Najczęściej stosowaną metodą jest tzw. metoda 1:1. Polega ona na tym, iż do każdej naturalnej rzęsy doczepiana jest sztuczna – grubsza i mocniejsza. Długość dopasowana jest zawsze do życzeń klientki. Można zdecydować także się na różne kolory. Sztuczne rzęsy zachowują się jak naturalne. Możecie z nimi normalnie funkcjonować, np. tez malować – chociaż wtedy niekoniecznie możecie czuć taką potrzebę.
Sztuczne rzęsy wykonane są z materiału, który nie uczula i nie podrażnia tak wrażliwego elementu naszego ciała jakim jest oko. Są to syntetyki przebadane laboratoryjnie, jednak najlepiej wykonać zabieg w renomowanym gabinecie (jak wszystko zresztą). Co ważne – klej wykorzystywany do doczepiania rzęs nie ma kontaktu ze skórą, co nie powoduje podrażnień.
Warto dodać, że zabieg jest bezbolesny, odbywa się w pozycji leżącej przy zamkniętych oczach. Trwa kilkadziesiąt minut. Mogą się mu poddać także osoby noszące soczewki kontaktowe.

Trwałość…
Trwałość zabiegu to 6-8 tygodni. Następnie rzęsy opadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Jest to cykl, który normalnie również ma miejsce. Dla najlepszego efektu warto powtarzać zabieg co ok. 3 tygodnie. Sztuczne rzęsy można usunąć w każdej chwili specjalnym preparatem, należy jednak zrobić to u kosmetyczki.

Cena wykonania zabiegu to okolice 150 zł, poprawki zaś to cena poniżej 100 zł.

Dzięki możliwościom jakie daje ten zabieg, panie, którym natura poskąpiła rzęs mogą „wzbogacić” swoje spojrzenie. Jest to metoda pozwalająca zapomnieć o ciągłych poprawkach i rozmazującym się tuszu. Być może więc warto zainwestować w trwały efekt.