Małymi krokami zbliża się do nas upragniona wiosna. Wraz z wyższą temperaturą będziemy zrzucać z siebie grube płaszcze i ciepłe skarpety. To także czas, w którym pozbywamy się ciężkiego makijażu. Oto kilka sztuczek, które pomogą w uzyskaniu naturalnego, codziennego makijażu.

Może jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o wiośnie, ale rezultat naturalności wymaga wcześniejszego przygotowania naszej cery. Ciężko będzie osiągnąć naturalny efekt, jeśli nasza skóra będzie zmęczona i sucha. Zanim więc zaczniemy w pełni cieszyć się ciepłymi dniami, musimy przygotować na nie naszą twarz i odpowiednio zregenerować ją po ciężkiej zimie.

Nawilżenie…
Odpowiednia ilość nawilżenia dostarczana naszej skórze jest bezcenna. To ona zapewnia regenerację i piękny wygląd. W codziennej kosmetyce twarzy nie możecie zapomnieć o takich kosmetykach jak mleczko do zmywania makijażu, tonik i krem.
Odpowiedni krem ważny jest także do codziennej pielęgnacji jako pierwsza faza makijażu. Pamiętajcie żeby po nałożeniu kosmetyku odczekać chwilę, aby dać mu się lepiej wchłonąć. Krem nakładamy opuszkami palców, delikatnie wklepując go w skórę.

Baza pod makijaż…

To bardzo istotny kosmetyk, często niedoceniany. Jej zadaniem jest ukrywanie niedoskonałości oraz utrwalanie makijażu. Warto wybrać bazę o lekkiej konsystencji. Przykryje ona nierówności, wygładzi cerę, dzięki czemu nie będziecie musiały nakładać kilogramów podkładu. Jej atutem jest to, że wygląda bardzo naturalnie. Warto zatem zaopatrzyć się w taki kosmetyk.

Podkład i puder…
Do delikatnego makijażu należy używać lekkiego podkładu, który pozwoli skórze oddychać. Oczywiście ważny jest dobór także pod kątem koloru. Powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru cery. Doskonały jest delikatny mus, który poprawi koloryt, a także naturalnie odbije światło, dzięki zawartości pigmentów. Podkład najlepiej nakładać gąbką lub delikatnie opuszkami palców.
Dla zmatowienia skóry i wykończenia makijażu potrzebny będzie puder. Do delikatnego makijażu najlepiej się sprawdza puder sypki, nakładany pędzlem. Matowy wygląd skóry jest bardzo ważny. „Naturalnie” świecący się nosek nie wygląda atrakcyjnie. Puder kompaktowy możecie wziąć ze sobą do torebki. Przyda się do wykonania małych poprawek w ciągu dnia.
Warto użyć także różu w delikatnej barwie. Kosmetyk ten nadaje blasku skórze i poprawia kształt twarzy. Pamiętajcie jednak, że musi mieć on bardzo lekki i naturalny kolor. Idealny będzie jasny łososiowy lub różowy.

Oczy…
Oczy podkreślić można cieniami o naturalnych kolorach, tzw. kolorach ziemi. Odpowiednie tu będą beże, brązy pasujące do każdego typu cery. Całość powieki możecie pomalować matowym beżem. W załamaniach można użyć trochę ciemniejszych cieni. Także brwi podkreślcie odpowiednim cieniem. Rzęsy pomalujcie tuszem wydłużającym. Wcześniej warto użyć zalotki, która wydłuży rzęsy, dzięki czemu możecie nałożyć mniej tuszu.

Usta…
Oczywiście sprawdzają się pomadki w naturalnych kolorach. Lekkie róże nadadzą pięknej barwy, a Wasze usta będą wyglądać seksownie i naturalnie. Jeśli jesteście fankami błyszczyku, użyjcie tych mniej błyszczących. Usta warto wcześniej obrysować kredką o kolorze zbliżonym do naturalnego. Da to efekt perfekcyjnego makijażu. Po użyciu kredki usta można po prostu nawilżyć naturalną pomadką. Będzie to pielęgnacja ust, jak i dodanie im blasku.