Za oknem mrozy i śnieżyce. Jednak nie sposób też nie zauważyć zbliżającej się wiosny. Coraz mniej dni dzieli nas od czasu kiedy zaczniemy zrzucać z siebie zimowe ciuszki i pokazywać więcej ciała. Potraktujcie ten końcowy zimowy okres, jako najlepszy moment, w którym trzeba zacząć przygotowywać swoje ciało na wiosnę.

Peeling czy maseczka są tym, co nasze ciało potrzebuje najbardziej. Skóra po zimie jest wysuszona i bardziej zniszczona. Dobrym pomysłem zarówno na poprawę urody, jak i na doskonały relaks jest wizyta w centrum SPA. W całej Polsce spotykamy ośrodki oferujące szeroki wachlarz usług zarówno na krótkie godzinne pobyty jak i dłuższe kilkudniowe wyjazdy. Miejsca te prześcigają się w walce o nasze względy oferując różne promocje, a wszystko to sprawia, że na upiększające szaleństwo można sobie pozwolić niezależnie od grubości portfela czy dyspozycji czasowej. A co wtedy gdy pomimo wszystko brak nam czasu bądź pieniędzy na tego typu przyjemności?...

W domowym zaciszu...
Oczywiste jest, że nie zawsze, z różnych powodów, możemy pozwolić sobie na taki wyjazd. Oczywiste również jest, że aby zatrzymać pozytywne efekty kuracji liczy się systematyczność. A to wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Wizyta w profesjonalnym SPA daje niesamowity efekt. Już po jednej wizycie można zauważyć, że skóra jest gładka i delikatna. Popularność SPA to także plus z tego względu, iż coraz łatwiej urządzić sobie taką przyjemność w domowym zaciszu. Warto poszukać trochę na sklepowych półkach, które aż uginają się od produktówprzynoszących niemalże identyczne efekty jak te z wielkich centrów SPA. W drogeriach, także tych internetowych znajdziecie mnóstwo produktów, które kuszą zapachem, ale przede wszystkim spełniają swoje funkcje.

Pielęgnacja…

Zmęczona i szorstka skóra potrzebuje dokładnego oczyszczenia. Użyjcie więc peelingu – dla tych mniej delikatnych części ciała odpowiedni będzie gruboziarnisty (np. cukrowy). To on usunie martwy naskórek i lepiej przygotuje skórę do wchłonięcia kosmetyku nawilżającego. Peeling najlepiej wykonać przed kąpielą. Dzięki temu skóra w lepszy sposób przyjmie odżywcze składniki olejków dodawanych do kąpieli.
A na koniec pamiętajcie o balsamie do pielęgnacji ciała. To on zawiera składniki nawilżające, odżywcze i regenerujące, których potrzebuje nasze ciało, szczególnie nocą. Ich nakładanie jest swego rodzaju masażem i poprawia ukrwienie ciała.

Ukojenie zmysłów…

Podarujcie sobie chwilę samotności. Zadbajcie o to, aby wszystkie zmysły były w pełni zaspokojone. Napełnijcie wannę wodą, przygotujcie też całą „otoczkę”. Posprzątajcie łazienkę, usuńcie z niej wszystkie niepotrzebne rzeczy, które mogłyby Was rozpraszać. Znaczącą częścią tej atmosfery jest światło – to ono daje odpoczynek oczom. Zapachowe świecie to doskonały pomysł na taki wieczór. Bez wątpienia pomoże również spokojna, relaksacyjna muzyka. Dodajcie do kąpieli zapachowy olejek, który nie tylko zadba o nawilżenie skóry, ale również ukoi Wasz zmysł węchu.

Wyjazd do SPA może być chwilą wytchnienia od codzienności. Tym bardziej mając świadomość, że po powrocie same bez problemu możemy podtrzymywać jej pozytywne skutki, aż do kolejnego wyjazdu. A na wiosnę bądźmy jeszcze piękniejsze i pewniejsze siebie.