Za oknem biała zima, temperatury poniżej zera. Taka sytuacja nie sprzyja naszym ustom, które zimą często ulegają pęknięciom i zaczerwienieniom. Ratunkiem dla nich jest stosowanie pomadek ochronnych, które zawierają filtry UV, natłuszczają i nawilżają usta.

Ochrona ust o tak trudnej porze roku jest szczególnie ważna. Są one bardzo delikatne i nie posiadają warstwy ochronnej. W dodatku zimą szybciej ulegają odwodnieniu. Nie sprzyja im też zmiana temperatur, gdy z ciepłego domu wychodzimy na dwór.

Podstawą pielęgnacji ust są natłuszczające i nawilżające pomadki. Błyszczyki i szminki kolorowe nie są dla nich dostateczną ochroną. Wręcz przeciwnie dodatkowo je wysuszają. W swoim składzie zawierają wodę, która szkodzi delikatnej skórze ust. Najlepiej zatem przed wyjściem na dwór dodatkowo posmarować usta bezbarwną pomadką. Na sklepowych półkach mnóstwo jest tego typu produktów w różnej formie – w sztyfcie, kremie, balsamie. Należy pamiętać, że im niższa temperatura tym bardziej tłusta powinna być pomadka.
Jeśli lubicie używać błyszczyków i kolorowych pomadek dobrym rozwiązaniem jest posmarowanie ust bezbarwną pomadką, a następnie użycie któregoś z Waszych ulubionych produktów.
Pamiętajcie przede wszystkim o profilaktyce, gdyż popękane i spierzchnięte usta niezwykle trudno się goją.

Oto kilka przykładów pomadek dostępnych na naszym rynku: