Kiedy zimą doskwiera Ci ponury nastrój, daj ponieść się wyobraźni i przenieś się kilkadziesiąt lat wstecz do czasów ikon stylu takich jak Audrey Hepburn czy najpopularniejszego rock’n’rollowego bandu - The Beatles. Wykreuj oryginalny outfit w stylu retro, nie zapominając przy tym o bieżących trendach!
Moda na lata 60. i 70. powraca! Projektanci w tym sezonie kochają się  w geometrycznych kształtach, cekinach, błyskotkach. Buty na koturnach  i platformach zdominowały wybiegi na światowych tygodniach mody. Prosty, minimalistyczny krój krótkich sukienek inspirowany stylem najpopularniejszej wówczas modelki Twiggy  wciąż podbija serca kobiet na całym świecie. Pokochaj także spodnie-dzwony, które wracają do łask. Koszulę z lekkiego materiału koniecznie wpuść w spodnie - zaprezentuje się wtedy najszykowniej.
W tym sezonie raczej też zasłaniamy dekolt i eksponujemy twarz. Modne jest to, co blisko szyi, kokardki, kolie i kołnierzyki. Najbardziej in fashion są masywne naszyjniki i surowa biżuteria.  Aby przełamać jednolity styl, dodaj barwny akcent, na przykład torebkę w jaskrawym kolorze lub stylowy zegarek. Nie zapomnij  o ogromnych okularach w stylu lat 70., które są nieodłącznym dodatkiem modnego outfitu. Współczesna fashionistka umiejętnie łączy trendy z różnych epok i tworzy swój oryginalny, unikalny styl.