Poznaj rodzimą sztukę fryzjerską na najwyższym poziomie! Na rynku ukazał się album „Polish Hair Design” zawierający wyjątkowe kreacje i stylizacje fryzur. To efekt współpracy wydawnictwa Yo Media Consulting i mistrza fryzjerskiego Doroty Rasek.

„Polish Hair Design” został stworzony z myślą o osobach zafascynowanych fryzjerstwem na najwyższym poziomie. Jest pierwszą w Polsce prestiżową publikacją tego typu. To wyraz przekonania, że uczesanie stanowi element osobowości i stylu współczesnej kobiety, podkreśla jej wyjątkowość i indywidualizm.
Naczelną myślą twórców było umożliwienie profesjonalistom pracy nad nowoczesnymi fryzurami autorstwa Doroty Rasek – możliwej dzięki szczegółowym opisom strzyżenia i sposobów koloryzacji – a także inspiracja do tworzenia własnych stylizacji. Album zawiera wskazówki techniczne, zdjęcia oraz schematy, a mimo to nie ma charakteru podręcznika. Stanowi raczej natchnienie, otwiera pole do twórczego działania, a jednocześnie jest dowodem na wyjątkowość każdego uczesania.

Dużą zaletą książki jest elegancja, wyjątkowe wzornictwo i nowoczesna oprawa graficzna. Wzrok przyciągają artystyczne zdjęcia – efekt współpracy stylistów Hani Podrazy i Dawida Hady, makijażystek Ani Rumińskiej i Kai Krosnowskiej oraz fotograf Agnieszki Murak. Całość została podzielona na działy: Stylizacja, Koloryzacja, Dekady oraz Strzyżenie, na końcu znajduje się Słowniczek oraz schematy, które w przejrzysty sposób wyjaśniają znaczenie używanych w publikacji pojęć.

Niewielki nakład albumu oraz wyselekcjonowana dystrybucja gwarantują jego wyjątkowy charakter. Książkę można znaleźć w wybranych zakładach fryzjerskich oraz zamówić telefonicznie bądź drogą mailową w wydawnictwie Yo Media Consulting.
W roku 2012 planowane jest wydanie kolejnej edycji Albumu, do współtworzenia którego twórcy zapraszają wszystkich utalentowanych pasjonatów fryzjerstwa. Najlepsze fryzury mają szansę pojawić się na łamach publikacji.

Autorzy:
Dorota Rasek – mistrz fryzjerski, były instruktor marki Wella. Pasjonuje się koloryzacją, jej misją jest podkreślanie piękna i osobowości kobiet dzięki odpowiednio dobranej fryzurze. Właścicielka Pracowni Farbiarnia na warszawskim Powiślu.
Joanna Wysocka – wydawca, zafascynowana swoją pracą, sztuką, designem. Szczególną wagę przywiązuje do wyjątkowego projektu graficznego publikacji. Właścicielka wydawnictwa Yo Media Consulting specjalizującego się w prasie custom publishing dla prestiżowych polskich i międzynarodowych marek.