Pisząc list do św. Mikołaja, każde dziecko marzy o tym by pod poduszką lub choinką odnaleźć upragniony prezent. Rodzice w tym czasie przemierzają sklepowe pasaże w poszukiwaniu upominków, na widok których twarz ich pociech rozjaśni uśmiech radości.

Warto zajrzeć do sklepów Lidl, w których już od 28 listopada znajdziesz całą gamę markowych zabawek i instrumentów muzycznych idealnych na prezent nie tylko dla najmłodszych, ale również dla tych nieco starszych dzieci. Wysoka jakość wykonania i niewątpliwe walory edukacyjne wielu z nich to gwarancja, że dziecko będzie długo cieszyć się  z prezentu, a rodzice ze słusznego zakupu.

Prezenty dla młodszych i starszych dzieci
Warto zadbać, aby pierwszy prezent, który dziecko otrzyma od św. Mikołaja, nie tylko bawił, lecz także uczył. Bez wątpienia doskonałą propozycją będą rozwijające zdolności manualne zabawki edukacyjne Fisher-Price. Przeznaczone dla maluchów w wieku od 3 do 36 miesięcy sprawią im wiele radości, a rodzicom umożliwią stopniowe oswajanie dziecka ze światem kształtów, kolorów i dźwięków. Dostępne w 4 wzorach: grające kluczyki, piramidki z kółek, klocki oraz zabawki do kąpieli. Przede wszystkim bezpieczne więc możesz im zaufać.
Cena: 29,99 PLN/1 opak.

Od czasu rozpoczęcia seryjnej produkcji matchboxów, nie ma na świecie chłopca, który nie uwielbiałby się nimi bawić. Dostępne w Lidlu modele samochodów w skali 1:64
z wiernie odwzorowanymi szczegółami sprawią, że pasjonująca zabawa w szaleńcze pościgi lub odważne manewry będzie jeszcze bardziej wciągająca. W komplecie znajduje się 5 aut, które zapewnią dzieciom rozrywkę na wiele godzin.
Cena: 23,99 PLN/ 1 opak.

Prawdziwa legenda, od czasu debiutu na nowojorskich targach zabawek w 1959r. była marzeniem dziewczynek z kilku pokoleń oraz stała się ikoną popkultury. Oryginalna, ubrana
w szykowną sukienkę lalka Barbie dostępna w Lidlu w trzech wersjach to bez wątpienia kolejna ulubienica Twojej małej księżniczki.
 Cena: 19,99 PLN/1 szt.

Jeśli Twoje dziecko przejawia muzyczny talent, warto go rozwijać. Dostępny w Lidlu komplet instrumentów umożliwi naukę pierwszych nut i melodii. Przyda się również w trakcie różnego rodzaju zabaw edukacyjnych oraz udźwiękowiania domowych inscenizacji. Do wyboru zestaw sześcio- lub ośmioczęściowy, w skład którego wchodzą m.in. tamburyn, cymbałki, trójkąt oraz grzechotki.
Cena: 42,99 PLN/ 1 opak.

Harmonijka ustna C-dur to pomysł na prezent dla każdego, nawet najmłodszego amatora bluesowych rytmów. Dzięki obudowie wykonanej z wysokojakościowej stali szlachetniej oraz stroikowi i języczkom
z mosiądzu instrument charakteryzuje nie tylko wysoka jakość wykonania, lecz także mocny, ciepły dźwięk i komfort gry. Do kompletu dołączona została szmatka do czyszczenia
i eleganckie etui.
Cyfrowy keyboard YAMAHA będzie idealnym prezentem zarówno dla poznających muzyczne abecadło, jak  i bardziej zaawansowanych. Instrument posiada 61 klawiszy standardowej wielkości, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości 32-liniowej polifonii. Dzięki złączu MIDI sprzęt można podłączyć do komputera, tworząc małe, domowe studio muzyczne.
Cena: 399 PLN/ 1 szt.

Gitara akustyczna wykonana z najlepszej jakości komponentów, takich jak progi ze szlachetnego srebra, doskonale sprawdzi się jako pierwszy instrument potencjalnego wirtuoza gitary. Spód i boki pudła zostały wykonane z lakierowanego drewna lipowego. Do kompletu dołączono elektroniczny stroik oraz książkę do nauki gry wraz z płytą z CD/DVD oraz ćwiczeniami. Do wyboru będą 2 rozmiary produktu - 3⁄4 oraz 4⁄4, dzięki czemu instrument będzie można dobrać odpowiednio do wieku przyszłej gwiazdy rocka.
Cena: 229 PLN/1 opak.

Jeśli Twojemu dziecku gry na gitarze nigdy dość, możesz poszerzyć jego umiejętności dzięki sopranowej gitarze ukulele. Ten nietypowy, 4-strunowy niezwykle melodyjny instrument został wykonany z solidnych, najlepszej jakości komponentów. Do zestawu dołączono pokrowiec oraz książkę do nauki gry. Produkt objęty jest 3-letnim okresem gwarancji.
Cena: 89,90 PLN/ 1 opak.