Ekologiczne podejście do życia już dawno przestało być domeną wyłącznie zagorzałych aktywistów. Jest ono właściwe coraz większej liczbie osób, wpływając na ich codzienne zachowania. Troska o środowisko przejawia się m.in. w powtórnym wykorzystywaniu zużytych materiałów i nadawaniu im realnej wartości.

Marka Dremel podpowiada, jak w „modny” sposób wyrazić swoje ekologiczne przekonania i samodzielnie wykonać bransoletkę  z nieprzydatnych przedmiotów codziennego użytku.

Własnoręcznie wykonana biżuteria stała się międzynarodowym hitem. O jej popularności świadczą tysiące serwisów internetowych, oferujących wyroby stworzone z drucików, śrubek, modeliny, koralików, muszelek czy różnego typu plecionek. Nadawanie nowego kształtu nieprzydatnym z pozoru przedmiotom, pozwala na uwolnienie kreatywności i jest  możliwością do doskonałej zabawy. Produkty marki Dremel pomagają w łatwy sposób osiągnąć doskonały efekt i stworzyć oryginalną bransoletkę, która idealnie podkreśla niezależne i świadome podejście zarówno do mody jak i do ekologii. Niezwykle proste grawerowanie zapewni narzędzie Dremel Engraver, precyzyjne cięcie to zadanie dla tarczy tnącej i Dremel 300 Series, reszta pozostaje kwestią wyobraźni i wybranego stylu.
Z pozoru niepotrzebne przedmioty mogą okazać się znakomitymi elementami  w tworzeniu niepowtarzalnej biżuterii. Wystarczy przeszukać skrzynkę z narzędziami, szafki kuchenne, szuflady lub pudełka z drobiazgami. Do wykonania bransoletki proponujemy zaopatrzenie się w kilka agrafek, podkładki pod śrubki, drut miedziany  i stalowy oraz przezroczyste koraliki.

Krok 1.

Utnij kawałek drutu stalowego i okręć trzy razy dookoła grubego pisaka, tworząc ładne kółko. W ten sam sposób wykonaj jeszcze sześć kółek. Teraz utnij kawałek drutu miedzianego i okręć go dookoła kółek mocno i równomiernie. Połącz druciane kółka za pomocą ogniw. Na jednym z końców powstałej „gąsienicy” zamocuj zapięcie.

Krok 2.

Czas wykorzystać pozostałe elementy, które uzupełnią naszą bransoletkę. Połóż na stoliku projektowym kawałek drewna jako podkładkę  i zamocuj do niego agrafkę. Następnie za pomocą narzędzia Dremel 300 z wałkiem giętkim (225) i tarczą tnącą, utnij jej ostrą końcówkę. Powtórz tę czynność z pozostałymi agrafkami.

Krok 3.

Używając narzędzia Dremel Engraver z diamentową końcówką, wygraweruj na uprzednio przygotowanych podkładkach ulubione wzory. Następnie przymocuj podkładki do bransoletki miedzianym drutem. Na agrafki i spinacze nawlecz przezroczyste koraliki. Okrągłymi szczypcami wygnij je, tworząc różne kształty z pętelką do zawieszenia na bransoletkę.

Tak wykonana bransoletka to jedynie inspiracja dla ogromnych możliwości jakie dają wielofunkcyjne narzędzia Dremel. Nadawanie nowego życia przedmiotom pozwoli nie tylko zrobić porządek w szufladach, ale również wykreuje pozytywny, ekologiczny wizerunek świadomego i oryginalnego indywidualisty o własnym stylu i niebanalnych pomysłach.