Można by rzecz grzechy w sypialni jak najbardziej dozwolone, jednak są takie, których popełnianie sprawia, że przyjemność z seksu jest mniejsza. Jeśli czujecie, że mógłby być przyjemniejszy pamiętajcie, że przyczyn może być wiele, a wina leży nie tylko po stronie mężczyzn. Przeczytajcie listę najczęściej popełnianych przez kobiet błędów. Może to właśnie jest klucz do udanego seksu.

Brak inicjatywy…
Dlaczego to zawsze mężczyzna musi rozpoczynać miłosne igraszki? Badania dowodzą, że to właśnie pasywność partnerek jest ich największym błędem. W dodatku takim, który może być odczytany jako brak chęci do zbliżenia. Jeśli więc masz na niego wielką ochotę daj mu do zrozumienia, że seks to właśnie to czego teraz pragniesz. Nie ważne jak – bardzo subtelnie, np. muskając delikatnie językiem jego szyję, namiętnie obejmując czy po prostu rzucając go na łóżko. Ważne, aby zrozumiał, że chcesz być z nim tak samo jak on z Tobą. Otrzymywanie od kobiet takich sygnałów jest dla facetów czymś bardzo podniecającym i sprawia, że krew krąży im w żyłach znacznie szybciej. Porzuć zatem przekonanie, że zaciąganie faceta do łóżka nie przystoi kobiecie.

Brak jasnych wskazówek…
Prosta zasada - jeśli chcesz czegoś dostać powiedz to. Mężczyźni nie czytają w myślach i nie wszystko dla nich musi być oczywiste. Nawet najlepszy kochanek nie jest w stanie zadowolić partnerki jeśli nie wie co sprawia jej przyjemność. Jeśli więc partner nie zawsze odczytuje poprawnie Twoje wskazówki po prostu powiedz mu czego pragniesz. Oni naprawdę bardzo chętnie się uczą. Nie mów mu, że robi coś źle, po prostu powiedz słowa w stylu „lubię jak robisz to w ten sposób”. Potraktuj taką rozmowę jako niezwykle podniecający element „gry miłosnej”. Ty będziesz w pełni zadowolona, a partner będzie czuł się pewniej wiedząc, że właśnie robi to co sprawia Ci największą przyjemność.

Kompleksy…

Nie ma kobiety, która by ich nie miała. Nie zabieraj ich jednak ze sobą do sypialni. Owszem mężczyźni są wzrokowcami i dla nich (chociaż dla nas też) wygląd jest istotny. Jednak w łóżku nie są dla nich najważniejsze Twoje rzekomo zbyt duże biodra czy za mały biust. Skoro partner znajduje się z Tobą w sypialni, oznacza to, że uważa Cię za atrakcyjną kobietę. Dlaczego więc Ty miałabyś myśleć inaczej. Wyrzuć zatem wszystkie kompleksy, bo inaczej nigdy nie będziesz w stanie oddać partnerowi całej siebie w łóżku, a to zgasi każda namiętność i pożądanie.

Nie zapominaj o odmienności…
Kobiety różnią się od mężczyzn, co widać na pierwszy rzut oka. Dotyczy to jednak również sfery seksualnej i sposobu odczuwania rozkoszy. Kobieta potrzebuje więcej czasu, aby w pełni poczuć to czego oczekuje. Zaproponuj partnerowi dłuższą grę wstępną, spraw, żeby zrobił to co lubisz najbardziej, tak abyście wspólnie mogli odczuwać taką samą przyjemność. Nie zapominaj także o nim. Mężczyźni potrzebują mocniejszych pieszczot niż my. O ile na wstępie preferują delikatność, pamiętaj, aby w końcowej fazie dotykać go trochę mocniej i bardziej stanowczo.

To tylko seks…
Przeświadczenie, że zbliżenie dla partnera to „tylko seks” to stereotyp, o którym dawno powinnaś zapomnieć. Badania dowodzą, że bliskość związana z uprawianiem seksu jest tak samo ważna dla obu płci. Jest on o wiele przyjemniejszy z osobą, z którą jest się w stałym związku – mężczyźni otwarcie się do tego przyznają. Nigdy więc nie mów, że partner chce tylko seksu, a nie Ciebie.

Zawsze gotowy…

Kolejny stereotyp, który możesz wyrzucić do śmieci, to to, że on zawsze może. To nie do końca tak. Codzienne problemy, stres, choroby powodują, że i z jego ust możesz usłyszeć „nie dzisiaj kochanie”. Nie obrażaj się na taką reakcję. Także mężczyzna może mieć gorszy dzień. Uszanuj to, daj mu poczuć zrozumienie, a on na pewno wynagrodzi Ci to w najbliższym czasie.

Brak otwarcia na nowości…

Jeśli w Waszej sypialni króluje jedna pozycja możesz się spodziewać, że po wielu latach związku po prostu zacznie wiać nudą. Pamiętaj, że w życiu, także więc i seksie, warto próbować czegoś nowego, eksperymentować. Bądź więc bardziej otwarta na nowości. To, że partner proponuje nową pozycję nie znaczy, że się z Tobą nudzi. Po prostu pragnie urozmaicenia, które może być bardzo ciekawym doświadczeniem również i dla Ciebie.