Intimissimi prezentuje nową linię Shaping Basic zaprojektowaną z wykorzystaniem dwóch rodzajów mikrofibry, połączonej ze sobą pod różnym kątem, która idealnie kształtuje sylwetkę i dostarcza niezwykłego komfortu noszenia.

Kolekcja jest rezultatem połączenia sił projektantów marki Intimissimi i naukowców. Rezultatem pracy zespołu badawczego INVISTA jest nowa technologia LYCRA® -The Science of Shaping™. Dzięki zastosowaniu  bardzo surowych norm jakości, technologia ta oferuje niezwykłą bielizną kształtującą sylwetkę. Wyjątkowo skuteczną i wygodną jednocześnie.
Kolekcja została zaprojektowana tak by wyszczuplać sylwetkę, podkreślając jednocześnie zmysłowe, kobiece kształty nie dając wrażenia ciała uwięzionego w gorsecie.
Nowa jesienna linia, bardzo klasyczna w wyglądzie, potwierdza, że marka poszukuje prostych rozwiązań
z zastosowaniem nowoczesnych technologii dla jeszcze większego komfortu noszenia.
Do stworzenia nowej tkaniny wykorzystano dwa rodzaje mikrofibry. Pierwsza, nazwana SENSUAL, kształtuje sylwetkę idealnie dopasowując się do ciała i wykorzystuje się ją od zewnętrznej strony bielizny, podczas gdy druga- CONTROL- jest stosowana jako wewnętrzne wzmocnienie, aby zapewnić większe wsparcie dla "obszarów krytycznych": brzucha, bioder i pośladków.


Kolekcja, dostępna w czerni i pudrowym różu, zawiera wysokie, zabudowane figi, szorty, body oraz halki. Figi i szorty modelują okolice brzucha, bioder i pośladki.  Dzięki wykorzystaniu dzianiny w okolicach pośladków kształtują one te partie ciała bez spłaszczania ich i deformowania kształtów. Bielizna ta jest zupełnie nie widoczna pod ubraniem.
Body i bardotka modeluje brzuch, pośladki i biodra. Dzięki regulowanemu zapięciu bielizna ta idealnie dopasowuje się do sylwetki i nie ogranicza ruchów.
Halki celowo zostały zaprojektowane bez usztywnianych miseczek tak, by nie ograniczały ruchów i  można było dopasować do nich dowolny model biustonosza.  Odpinane ramiączka pozwalają wkładać je pod dowolne ubrania.