Między 12 a 16 października w hotelu Hilton w Warszawie profesjonaliści walczyć będą o tytuł Mistrza Świata w Scrabble®. Dla wszystkich, dla których przygoda z układaniem słów wiąże się bardziej z rozrywką, organizatorzy przygotowali wiele imprez towarzyszących turniejowi, w których może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Wystarczy uzbroić się wyłącznie w dobry humor!

Turniej Scrabble® w empik school – 2 października 2011 r.

Wszystkich, którzy chcieliby się zmierzyć w turnieju Scrabble® zapraszamy
2 października o godzinie 11.00 do szkół języków obcych empik school w 16 miastach wojewódzkich Polski na turnieje Scrabble®. Uczestnicy będą mogli sami wybrać język gry - dla osób chcących poczuć klimat Mistrzostw Świata w Scrabble® zostały przygotowane specjalne zestawy Scrabble® w języku angielskim, będzie można również konkurować po polsku. W zawodach może wziąć udział każdy, kto chce sprawdzić swoje umiejętności strategiczne i zasób słów, a przy tym powalczyć o atrakcyjne nagrody:
•    Kursy semestralne w empik school
•    Zestawy Scrabble®
•    Multimedialne kursy biznesowe
•    Plecaki Campus
•    Vouchery rabatowe na kursy w empik school
Na 8 najlepszych uczestników 16 października czeka Wielki Finał w Warszawie, w którym będą mogli wygrać profesjonalne plecaki turystyczne Campus. Aby wziąć udział w turnieju należy do 1 października zgłosić się do jednej ze szkół sieci empik school lub zarejestrować się poprzez stronę internetową: www.empikschool.com. Tam też znajduje się pełna lista szkół organizujących turnieje.


Scrabble® w empik Junior – 10 października 2011 r.

10 października 2011 roku, od godziny 17.00 w warszawskim empik Junior wszyscy entuzjaści Scrabble® będą mieli okazję porozmawiać i posłuchać najlepszych polskich scrabblistów. Zapowiadany jest udział wielokrotnego Mistrza Polski w Scrabble® – Tomasza Zwolińskiego oraz reprezentujących Polskę na nadchodzących Mistrzostwach Świata w Scrabble® Bartosza Pięty, Wojciecha Usakiewicza i Rafała Dominiczaka. Opowiedzą oni o swojej przygodzie z układaniem słów na planszy oraz o tym, czym różni się ich profesjonalne podejście od czystej rozrywki.
Tomasz Zwoliński należy do Polskiej Federacji Scrabble - stowarzyszenia, które w swoich szeregach skupia prawdziwych pasjonatów tej gry. Jej członkowie w pierwszych trzech posunięciach zdobywają zwykle tyle punktów, ile przeciętny gracz Scrabble® podczas całego meczu. Zasób słów, którym posługują się podczas rozgrywki wprawia w zakłopotanie, a ich pojedynczy ruch nierzadko kończy się wynikiem trzycyfrowym. Korzystają przy tym z całej palety specjalnych strategii i technik, których próżno szukać w instrukcji do gry. O części z nich opowiedzą podczas poniedziałkowego spotkania
w empik Junior.

Dzień Scrabble® - 16 października 2011 r.

Czego dobrego możesz się spodziewać po jesiennej niedzieli? „Wpadnij na słówko” pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie 16 października, a zobaczysz, że wiele! W specjalnym namiocie ustawionym w centrum Warszawy przez cały dzień będzie można pograć wspólnie z Polską Federacją Scrabble, wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach słownych, poobserwować nietypowe zmagania podczas Slamu Poetyckiego i sprawdzić, jak w Scrabble® radzą sobie znane gwiazdy – Marcin Prokop i Sonia Bohosiewicz.
Namiot został podzielony na trzy specjalne strefy, w których każdy znajdzie dla siebie coś specjalnego. W „Strefie Dzieci” rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod czujnym okien animatorów. W tym czasie sami mogą udać się do „Strefy Gry”, gdzie członkowie Polskiej Federacji Scrabble będą odkrywać przed nimi tajniki i strategie gry. Największe atrakcje czekają na „Scenie Głównej”: finał turniejów szkół empik school, Slam Poetycki
i Mecz Gwiazd, podczas którego zmierzą się dwie czteroosobowe drużyny prowadzone przez Marcina Prokopa i Sonię Bohosiewicz. Każdy, kto chciałby zagrać w Meczu Gwiazd musi najpierw wykazać się w konkursach organizowanych przez portal Onet.pl oraz Radio WAWA.

Mistrzostwa Świata w Scrabble®
W dniach 12 – 16 października 2011 roku po raz pierwszy w historii Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Scrabble®. W tym czasie hotel Hilton w Warszawie stanie się areną zmagań 116 najlepszych graczy z pięciu kontynentów. Zwycięzca wzbogaci się o sumę 20.000 dolarów, jednak główną nagrodą jest przede wszystkim prestiżowy tytuł Mistrza Świata w Scrabble®.
Wszystko swój początek miało w 1991 r., kiedy w Londynie odbyły się pierwszy turniej tej rangi. Od tego czasu najwięksi pasjonaci Scrabble® spotykają się nieprzerwanie co dwa lata. Tym razem impreza po raz pierwszy odbędzie się w kraju Europy kontynentalnej, co potwierdza, że obecnie to właśnie Polska jest w centrum wydarzeń.
Podobne artykuły: