Bogata sztukateria, ozdobne gzymsy, eleganckie ramy luster to elementy niemal każdego wnętrza salonu z XVIII wieku. Dzisiaj, w dobie coraz śmielszych połączeń różnych faktur i materiałów, dekoracyjne sztukaterie są wdzięcznym sposobem na rozświetlenie domowego wnętrza. Dostępne w różnym formach, kolorach pasują zarówno do stylu minimalistycznego, jak i chłodnej klasyki.

Od niedawna na rynku dostępne są małe ozdobny ścienne z serii dekoracyjnej 3-D Wandtatoos marki Decosa. Do wyboru mamy sześć wzorów dekoracyjnych, które rozjaśnią kuchnię, salon, sypialnie, pokój dziecięcy.

Kolorowe motyle dla dzieci

Kolorowe motylki, czy lilie w połączeniu z wzorzystą tapetą, będą świetnym pomysłem na barwną aranżację pokoju dziecinnego. Dzięki temu, dzieci będą czuły się bezpiecznie i komfortowo.  Ozdoby można umieścić na szafkach, półkach lub bezpośrednio na tapecie. Ułożone w ciekawe, bajkowe wzory, w połączeniu z naklejkami ściennymi staną się wyzwaniem dla wyobraźni i marzeń dziecka.

Hibiskus dla miłośników kwiatów

Dostępne w kolekcji wzory kwiatów, róży, hibiskusa, lilii to ozdoby skierowane do miłośników motywów kwiatowych w swoich mieszkaniach. Można z nich układać dowolne kompozycje przestrzenne, kolorystyczne, według pomysłu i uznania. Dobrze wyglądają zarówno w kuchni, salonie jak i sypialni. Stanowią dopełnienie tapety lub element dekoracyjny drzwi, szafek, czy wezgłowia. W zależności od stylu, można bawić się w umieszczenie jednego elementu lub kilku koło siebie.

Zabawa w stylizację

Dużą zaletą styropianowych ozdób ściennych jest to, że można je samodzielnie malować i tworzyć różne zestawy kolorystyczne. Jest to świetna zabawa dla dzieci, które dzięki temu rozwijają umiejętności plastyczne, wyobraźnię. Dla dorosłych jest to dobra okazja do amatorskiej zabawy w sztukę użytkową. Do najmodniejszych należy obecnie malowanie sztukaterii o dwa odcienie ciemniej od koloru ściany. Zawsze dobrze wypadają też zestawienia mocno kontrastowe. Osoby mające wnętrza w stylu retro, śródziemnomorskim lub rustykalnym mogą zastosować na dekoracjach efekt przecierania, marmuru lub patynowania. Do montażu pomalowanych dekoracji używamy bezrozpuszczalnikowego kleju do styropianu Decosa lub dwustronnej taśmy klejącej.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Listwy sztukateryjne

Wersja do druku