Podążając za ciekawymi rozwiązaniami w aranżacji wnętrz poszukujemy kolorów, dzięki którym salon nabierze eleganckiego i subtelnego wyglądu. Klimatyczne, a zarazem zgodne z aktualnymi trendami dekoracyjnymi wnętrze, dobrze jest urządzić w naturalnych odcieniach sprzyjających codziennemu wypoczynkowi.

Dekoria.pl podpowiada, jak prawidłowo wykorzystać kolory w pomieszczeniu, by było modne i funkcjonalne. Salon jako strefa wypoczynkowa całego mieszkania powinien być urządzony w harmonijny sposób. Wykorzystując w jego stylizacji kolory ziemi - brązy, beże i zieleń - powstanie wnętrze komfortowe i bezpieczne.


Rozmieszczenie kolorów w pomieszczeniu powinniśmy uwzględnić już w czasie projektu. Jeśli salon jest niewielkich rozmiarów należy zrezygnować z ciemnych odcieni brązu na korzyść pastelowych beżów. Dzięki temu wnętrze stanie się przestronne. Kiedy dysponujemy dużą przestrzenią, możemy pozwolić sobie na użycie zarówno intensywnych kolorów, jak i nieco jaśnieśniszych. Ważne, by odpowiednio wykorzystać je we wnętrzu. Najjaśniejszym odcieniem malujemy sufit, nieco ciemniejszym ściany, natomiast intensywnych i ciemnych kolorów użyjmy do dekoracji i obić mebli, które są najbardziej narażone na zabrudzenia podczas użytkowania.

Tkaniny od beżu, przez ciemny brąz i zieleń - nadadzą wnętrzu eleganckiego wystroju. Ciekawym elementem jest również struktura materiału. Kreszowane tafty zarówno gładkie, jak i z deseniem w kwiaty czy pasy nadadzą wnętrzu charakteru. Łącząc je z klasycznymi meblami sprawimy, że salon nabierze szyku i
elegancji. Klasyczna dekoracja w stonowanych kolorach jest uniwersalna, dzięki czemu przez długien lata będziemy mogli cieszyć się modną aranżacją mieszkania.

Przytulny salon w ciepłych odcieniach to wybór, który pozwoli w pełni zrelaksować się w zaciszu własnych czterech kątów, wpływając jednocześnie korzystnie na nasze samopoczucie.