Lęk, ciekawość, troska i oczywiście tęsknota- to główne powody, dla których rodzice zapisują dziś swoje pociechy do monitorowanych przedszkoli. Placówki, które dają rodzicom możliwość podglądania swoich pociech za pomocą internetu powstaje dzisiaj w całej Polsce coraz więcej. Chętnych nie brakuje.

Wiele placówek przedszkolnych, żłobków, a także klubów malucha oferuje dziś rodzicom możliwość podglądania swoich dzieci w czasie, gdy spędzają czas w przedszkolu. Za pomocą internetu w każdej chwili mają szansę posiadać stały kontakt z dzieckiem poprzez zainstalowanie kamer w przedszkolnej sali.


W praktyce wygląda to tak, że rodzice otrzymują od placówki indywidualne hasło i dzięki specjalnemu oprogramowaniu są w stanie monitorować swoją pociechę. System ten jest bezpieczny i dostęp do niego otrzymują tylko rodzice uczęszczających do przedszkola dzieci.

Taki monitoring może wzbudzać kontrowersje u wielu rodziców, jednak ma też sporo plusów. Rodzice są spokojniejsi, mając kontrolę nad tym, co dzieje się z ich pociechą. Widzą, ile dziecko zjadło na obiad, jak wyglądają jego relacje z innymi maluszkami, a także jak radzą sobie na zajęciach. Maluchy, które posiadają świadomość, że rodzice je obserwują, szybciej się uspokajają i czują się bezpieczniej.

Wielu rodziców poszukuje placówek, które oferują możliwość monitorowania swojej pociechy. A Ty jakie masz zdanie na ten temat?