Po urlopie nasza skóra często wymaga specjalnej pielęgnacji. Przebarwienia, pajączki, rumień, piegi czy odwodnienie to najczęstsze efekty długotrwałego przebywania na słońcu. Po powrocie z wakacji czas na regenerację!

Długie godziny spędzone na słońcu, kąpiele w morzu czy basenie to tylko niektóre czynniki, które szkodliwie wpływają na naszą skórę. Po powrocie z wakacji pomimo tego, że wyglądamy o wiele zdrowiej- jesteśmy wypoczęci, opaleni i zrelaksowani, nasza skóra potrzebuje odrobiny uwagi.


Dzisiaj większość z nas pamięta o aplikacji kremów z filtrami- nakładamy je przed ekspozycją na słońce. Pomimo tego skóra po opalaniu jest szorstka w dotyku i wydaje się być przesuszona. O wiele widoczniejsze stają się także zmarszczki.

Pierwszym etapem pielęgnacji po powrocie do domu powinien być peeling. Wykonajmy go jednak dopiero wtedy, gdy skóra po opalaniu nie będzie już piekąca i podrażniona. Nałóżmy go na całe ciało, a także na twarz.  Delikatnie wcierajmy go przez kilka minut i następnie dokładanie spłuczmy ciało- w ten sposób pozbędziemy się martwego naskórka i przywrócimy skórze gładkość.

Następnie zastosujmy dermo kosmetyki- to preparaty, które są dostępne w aptekach. Przeznaczone są przede wszystkim do skóry z problemami- posiadają właściwości nawilżające, łagodzące, przeciwzapalne i uszczelniające naczynka. Są doskonałe dla alergików, ponieważ zostały pozbawione wszelkich substancji zapachowych oraz barwników.

Na poparzoną skórę warto zastosować kremy i balsamy przeznaczone do skóry wrażliwej, zawierające D-panthenol, kwas hialuronowy oraz witaminy. Nieoceniona okaże się również woda mineralna. Pijmy jej co najmniej 2 l dziennie- dzięki temu od wewnątrz wspomożemy i nawodnimy naszą skórę.