Pomimo, że pogoda nie rozpieszcza letnimi upałami, jednak na ciepłe promienie słońca możemy zdecydowanie liczyć. W czasach kiedy leżenie plackiem na plaży nie jest już w modzie, mamy dla Was ciekawą propozycję. Coraz bardziej popularne stają się spływy kajakowe. Może ten artykuł natchnie Was do spędzenia wolnego czasu właśnie w ten sposób.
Blask słońca, zielone lasy, urokliwe rzeki, niesamowita roślinność oraz ciekawe gatunki zwierząt – to wszystko można spotkać na szlaku kajakowym. Taki urlop to wypoczynek z dala od tłumnie obleganych kurortów. To spotkanie z naturą, wyciszenie, które na pewno pozostawi niesamowite wspomnienia. Wiele ze szlaków znajduje się na terenach parków krajobrazowych, co gwarantuje spotkanie rzadkich i niezwykle pięknych gatunków fauny i flory.

Kajakarstwo to połączenie sportu i relaksu przeznaczone dla każdego. Jeśli wydaje się Wam, że jest to wyłącznie ekstremalne przeżycie, to jesteście w dużym błędzie. Miejsca przeznaczone do spływów mają różne poziomy trudności. Możemy zatem popływać wraz z rwącym nurtem, jak i delektować się ciszą na spokojnych wodach. To idealne rozwiązanie na samotną wycieczkę, a także na wypad w gronie najbliższych.

Nie zapomnijcie, że podróż kajakiem to sport. Będzie to zatem ukojenie nie tylko dla duszy, ale również dla ciała. Bez wątpienia poprawi kondycję oraz wpłynie na lepsze samopoczucie. To rewelacyjne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jest to dyscyplina niezwykle popularna, zyskująca coraz więcej zwolenników. Dlatego spływy kajakowe to obecnie bardzo dobrze zorganizowane wydarzenia. Przy specjalnie dostosowanych stanicach znajdują się wypożyczalnie takiego sprzętu, jak chociażby kajaki czy kapoki, miejsca postojowe, czy informacje na temat trasy. Wiele organizacji oferuje podróże z przewodnikami, którzy pokierują nas w odpowiednie miejsca oraz w razie niebezpieczeństwa udzielą pomocy. Zapewnienie bezpieczeństwa to bowiem jedna z najważniejszych rzeczy, o którą dbają organizatorzy spływów. Zatem jeśli nie czujecie się do końca pewni na wodach rzek możecie wziąć udział w zorganizowanej imprezie, aby nie martwić się o bezpieczeństwo swoje i osób towarzyszących.

To doskonała propozycja jeśli szukacie pomysłu na „urlop na każdą kieszeń”. Sam udział w spływie to nieduży koszt. A i na przejazd nie musicie wydawać dużo pieniędzy, gdyż praktycznie w każdym rejonie Polski istnieją rzeki, które idealnie nadają się na kajakowy wypoczynek. Dlatego też jest to doskonały pomysł na krótki, jednodniowy wyjazd, jak i dłuższy urlop.

A zakończenie spływu to okazja do wspólnych rozmów, bardziej „leniwego” odpoczynku, ukojenia zmęczonego ciała. Możecie wypocząć na łonie natury, albo w bardziej „miejskich” warunkach. Na pewno jedna taka wycieczka sprawi, że będziecie zachwyceni takim wypoczynkiem, a każdy wolny weekend będzie odbywał się pod znakiem wycieczki w kajaku.