Błękit kojarzy się z oceanem, przestrzenią i lekkością. Sięgamy po niego zwłaszcza w okresie letnim. Błękitny makijaż nie wychodzi z mody i możemy wykonać go na bardzo wiele sposobów.
Ten rodzaj makijażu mogą zafundować sobie panie o jasnej karnacji- wtedy jest o wiele bardziej widoczny i seksowny. Jeśli do tego jesteś posiadaczką jasnej oprawy oczu, nie masz się co zastanawiać- ten kolor jest dla Ciebie! Błękitny makijaż jest dynamiczny, ale może być również bardzo romantyczny.

Wykonanie makijażu rozpocznij od nałożenia jasnego, rozświetlającego podkładu na twarz , dekolt i szyję. Efekt rozświetlenia podkreśli korektor nałożony pod oczami, w okolicach nosa, brody i kościach policzkowych. Na sam koniec nałóż na całą powierzchnię lekki puder, by uniknąć efektu świecenia się skóry (zwłaszcza jeżeli posiadasz cerę matową lub tłustą).  

Następnie pora na cień- tu liczy Twoja inwencja i indywidualny gust. Możesz spróbować połączyć go z innymi barwami, takimi jak fiolet, róż czy odcienie szarości. Jeśli jednak mamy na to ochotę, możemy również użyć tylko jednego cienia i rozprowadzić go równomiernie na całej górnej powiece. Pamiętaj o tym, by bardzo dokładnie rozetrzeć jego granice, "wyjeżdżając" delikatnie na górną powiekę.

Ostateczny pożądany efekt osiągniemy nakładając na kości policzkowe róż. Potem pora na kredkę- czarną nakreślmy linię na wewnętrznej dolnej i górnej powiece, by podkreślić spojrzenie. Wytuszujmy rzęsy, a na usta nałóżmy delikatną, pastelową, różową pomadkę.