Planując idealny urlop musimy nie tylko zaplanować wolne dni w pracy, ale przede wszystkim zastanowić się, jak i z kim chcielibyśmy je spędzić. W związku z tym, że każdy z nas lubi odpoczywać w inny sposób, czasem ciężko jest pójść na kompromis i dogadać się w tej kwestii.

Dla każdego z nas urlop jest czymś długo wyczekiwanym. Pragniemy się na nim zrelaksować, zdystansować od otaczającej nas codzienności i przytłaczających problemów. Choć na chwilę zapomnieć o troskach, pracy i ludziach, których codziennie spotykamy na swojej drodze.


Planując podróż ze znajomymi trzeba uważać. Pamiętajmy, że nie każdy z nas lubi w ten sam sposób odpoczywać i dwutygodniowy pobyt może stać się męczarnią, podporządkowując się całej grupie. Będąc na wakacjach marzymy tylko o tym, by móc wreszcie robić to, na co mamy ochotę. Jeśli nie mamy więc pewności, że nasi znajomi odpowiadają nam swoim temperamentem,  nie szykujmy się na wspólny wyjazd.

Kochanie, jadę sama!

Razem czy osobno? Ten problem ma wiele par, zwłaszcza tych z dłuższym stażem związku. Mając świadomość, czego oczekujemy od idealnego urlopu łatwiej jest nam podjąć decyzję o osobnym wyjeździe. Ty o wiele lepiej wypoczniesz w towarzystwie przyjaciółki opalając się na plaży, a on w tym czasie wybierze się w towarzystwie swoich kumpli na wyprawę w góry. Jeśli obie strony akceptują taki układ nie ma w tym nic złego. Warto jednak po powrocie zarezerwować trochę wolnego czasu na pobyt we dwoje- może wspólny weekend byłby dobrym rozwiązaniem?

Aktywnie czy leniwie?

Podejmując decyzję o urlopie musimy skupić się przede wszystkim na miejscu, jakie chcielibyśmy odwiedzić. Marzymy o aktywnym wypoczynku, zwiedzaniu, uprawianiu sportów czy może wręcz przeciwnie- jedyną opcją wypoczynku jest pełen relaks i opalanie się w tropikach. Zdając sobie sprawę, z tego, czego chcemy i co chcielibyśmy robić, będzie nam o wiele lepiej prościej wybrać odpowiedni kierunek tegorocznej podróży.

Zupełnie inaczej będziemy planowali nasz wypoczynek wybierając się na rodzinne wakacje z małymi dziećmi, a inaczej kiedy możemy podróżować sami. W pierwszym przypadku wszystko powinno być z góry zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Musimy dokładnie wiedzieć, gdzie będziemy spać, gdzie jeść i czym zajmować się na miejscu- wszystko ustalamy pod dzieci. Wybierając się samemu lub w gronie innych dorosłych mamy okazję do większej inwencji. Możemy wykupić wycieczkę w biurze podróży, albo wyruszyć na niezapomnianą wyprawę własnym autem czy wykupić bilet na samolot do upragnionego miejsca.