Pole dance kojarzy się nam nieodparcie z tańcem erotycznym i nocnymi klubami. Tymczasem pole dance może być również świetnym sportem dla każdej kobiety. Ostatnio do uczęszczania na treningi przyznała się aktorka Paulina Holtz.

Pole dance, czyli taniec na rurze ma swoje korzenie już w latach 20-tych w USA i dziś uznaje się go za jedną z dyscyplin sportowych. Pole dance to taniec z dużą dawką elementów akrobatycznych. Nauki można pobierać w wielu szkołach dla tancerzy.


Pole Dance to świetny sport dla każdej z nas. Przede wszystkim, dlatego, że podczas treningów pracują nie tylko nogi i ręce, ale przede wszystkim mięśnie brzucha.  Dzięki regularnym ćwiczeniom jesteśmy w stanie utrzymać zgrabna, ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Odkrywamy przy tym swoją kobiecość i ukryty erotyzm. To świetny sposób na pokonanie własnych leków, a także nieśmiałości. Jest ciekawym sposobem na znalezienie własnej drogi do szczupłej sylwetki. Dzięki nauce pole dance nawet przykładna, zapracowana mama może stać się ponętną i seksowną kobietą.

Co warto podkreślić uprawianiem pole dance chwali się dzisiaj wiele gwiazd, takich jak np.: Madonna, Fergie, Jessica Alba, Cindy Crawford, Terri Hatcher, Kate Hudson. Zgodnie twierdzą, że ćwiczenia pozwalają im utrzymać zgrabną sylwetkę i doskonałe samopoczucie.