Zadbane dłonie to niezaprzeczalna wizytówka każdej pięknej kobiety. Wszystkie panie wiedzą jak ciężko zadbać o nie w trudach codziennych obowiązków. Zarówno praca w biurze z papierowymi dokumentami, jak i mycie naczyń czy sprzątania nie sprzyjają skórze naszych dłoni. Warto jednak poświęcić im odrobinę czasu.


Odpowiednie traktowanie dłoni to zarówno dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin, jak i właściwe nawilżenie ich od zewnątrz.

Niezwykle ważna jest codzienna higiena. Ręce należy myć kilka razy dziennie, pamiętając aby robić to także po czynnościach, które mogą im szkodzić. Dłonie najlepiej myć w letniej wodzie, delikatnym mydłem, o odpowiednim PH. Jest to szczególne ważne jeśli Wasza skóra jest bardziej wrażliwa. Nie zapomnijcie również, że zbyt „drastyczne” suszenie niszczy dłonie. Nie szorujcie ich ręcznikiem. Osuszajcie do końca, ale delikatnie.

Pamiętajcie, że jeśli chcecie mieć nawilżoną i gładką skórę dłoni (i nie tylko) Wasz organizm musi być zaopatrzony w odpowiednią ilość witaminy A. Jej brak przejawia się suchością skóry. Warto zatem pamiętać o produktach bogatych w tą witaminę. Należy także smarować dłonie kremami, które mają ją w swoim składzie. Obecnie na rynku znajdziecie wiele produktów przeznaczonych do różnych typów dłoni. Dobierzcie odpowiedni do siebie i wcierajcie w dłonie, najlepiej po każdym myciu. Na noc możecie nałożyć grubszą warstwę, tak aby skóra dobrze się zregenerowała.

Szczególnie ważne jest odpowiednie traktowanie dłoni podczas skrajnych temperatur. Promienie słoneczne ładnie opalają, jednak przyspieszają procesy starzenia. Warto zatem pamiętać o kremach z filtrami UV. Zima to także niebezpieczny czas dla naszych dłoni. W trakcie siarczystych mrozów nie można zapomnieć o odpowiednim kremie. Rękawiczki także działają zbawiennie dla dłoni. Przed ich włożeniem warto pamiętać o nałożeniu kremu tworzącego warstwę ochronną. To samo dotyczy rękawiczek do ćwiczeń bądź do jazdy na rowerze.

Dobrze jeśli podczas wykonywania codziennych obowiązków przy sprzątaniu i zmywaniu, będziecie pamiętać o rękawicach ochronnych. Bezpośredni kontakt rąk z detergentami jest wyjątkowo niesprzyjający i niszczy dłonie.

Warto także od czasu do czasu zafundować dłoniom maseczkę ochronną. W sklepach znajdziecie tego typu preparaty. Istnieje także wiele sprawdzonych domowych sposobów. W dłonie można wetrzeć preparat wykonany z łyżki oleju z dodatkiem odrobiny octu winnego. Można także wykonać maseczkę z gotowanego ziemniaka, z odrobiną oliwy z oliwek i mleka. Odpowiedniemu kolorytowi skóry dłoni sprzyja nałożenie plasterków ogórka.

Od czasu do czasu można wybrać się także do salonu kosmetycznego na specjalny zabieg ochronny lub upiększający dla naszych dłoni.