Jadłospis dzieci podlega szczególnym zasadom. Najmłodsi smakosze wymagają specjalnej opieki żywieniowej, gdyż ich organizm jest bardziej wrażliwy na dostarczane mu składniki. Warto zatem poznać specyfikę produktów, które podajemy naszemu dziecku.
Gdy maluszek rośnie, zmieniają się jego potrzeby, a w związku z tym i jadłospis. Nie wystarczy już zwykłe mleko czy kaszka. Czas na nowe produkty i składniki odżywcze. Wprowadzenie nowej diety budzi duże obawy i wątpliwości. Często mamy sięgają także po gotowe posiłki w słoiczkach.

Gwarancja jakości…

Posiłki tego typu mają wiele zalet. Zatroskane mamy zastanawiają się czy tego typu posiłki są zdrowe. Zarówno przygotowanie jak i przechowywanie objęte są rygorystycznymi kontrolami. Wszystkie działania muszą być dostosowane do wymogów przepisów unijnych. Posiłki te nie składają się ze sztucznych barwników ani szkodliwych konserwantów. Ich skład opracowywany jest przez profesjonalistów.
Dodatkowym atutem jest duża wytrzymałość. Fabrycznie zamknięte mogą być przechowywane w pokojowej temperaturze nawet kilka miesięcy (pomimo to pamiętajcie o sprawdzeniu daty ważności). Dzięki temu zachowują też właściwości odżywcze.

Wygoda…
Tego typu posiłki to przede wszystkim duża wygoda dla zabieganych rodziców. Ich sposób przygotowania jest bardzo prosty i krótki. Wystarczy podgrzać danie w „kąpieli wodnej”. Pamiętajcie, aby nie doprowadzić zawartości słoiczka do wrzenia.
Ważny jest także sposób pakowania. Szczelnie zamknięte słoiczki gwarantują świeżość. Dzięki specjalnym zakrętkom można to łatwo sprawdzić. Charakterystyczny dźwięk po otwarciu mówi nam, że danie było zamknięte. Gdy tego dźwięku nie usłyszycie lepiej nie podawać maluchowi zawartości.
Co ważne dania te są już gotowe do spożycia, nie trzeba ich zatem ani słodzić, ani solić.

Dla małego smakosza…

Słoiczki gwarantują różnorodność menu. Są to zarówno zupki, jak i potrawy z ryżem, makaronem, mięsem czy warzywami, a także smakowite deserki. Zatem nasze dziecko również może zaznać smaku spaghetti, pysznej wołowinki czy zupy pomidorowej. Dzieci często „wybierają” swoje ulubione smaki i cieszą się gdy tylko słoiczek pojawi się w zasięgu ich wzroku.

Pomimo, iż dania gotowe uważane są za zdrowe, nie zapomnijcie, że po wprowadzeniu nowego posiłku należy sprawdzić reakcję dziecka. Tak jak każdy produkt mogą uczulać malucha.
Pamiętajcie, aby przeczytać etykietę, która zawiera dokładny opis potrawy. Należy dopierać je odpowiednio m.in. wieku dziecka. Ich skład oraz porcja dostosowana jest właśnie do wieku.