Jakiś czas temu odeszłyśmy od używania szminek. Jej miejsce zajął błyszczyk i wszelkiego rodzaju balsamy. Latem jednak pora zaopatrzyć się właśnie w ten niewielki kosmetyk, który potrafi diametralnie zmienić wygląd naszej twarzy.

O tym, że damskie usta przyciągają męskie spojrzenia nie trzeba chyba Was przekonywać. Ostatnie badania przeprowadzone na uniwersytecie w Manchesterze w Wielkiej Brytanii dowiodły, że większa część mężczyzn swój wzrok kieruje w pierwszej chwili właśnie na kobiece usta. W trakcie prowadzonych badań, naukowcy śledzili za pomocą tzw. okulometru ruchy gałek ocznych panów w ciągu pierwszych 10 sekund, gdy patrzyli na kobietę. W pierwszej chwili wzrok badanych mężczyzn kierował się właśnie na kobiece wargi i to na nich skupiał się przez dłuższą chwilę. Zdecydowanie najwięcej czasu panowie poświęcali paniom z pomalowanymi ustami i wręcz nie mogli oderwać od nich oczu. Co ciekawe na reakcje panów nie miał wpływu kształt czy rozmiar kobiecych warg.


Tak więc same widzicie Drogie Panie, że warto zainwestować w dobrą pomadkę. Ta banalnie prosta i często wykonywana przez nas czynność jak malowanie ust może mieć ogromny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegane i na to, jak wyglądamy.

Gwarancją sukcesu będzie jednak dobranie odpowiedniego koloru szminki do swojej karnacji, koloru włosów i oczu. Nie tylko kolor czerwony jest barwą, która doda nam seksapilu, poza tym nie każdej z nas taka szminka pasuje. Najmodniejsze kolory pomadek w tym sezonie to bezpodstawnie pomarańcz i fuksja w wielu odcieniach. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni dla swojego typu urody.