To całkiem fajne uczucie zrobić czasem coś miłego dla innych. Dzisiaj mamy specjalną okazję, by poczuć się potrzebnym i lepszym. 19 maja obchodzimy po raz siódmy Dzień dobrych uczynków.

Pomysłodawcą ogłoszenia akurat 19 maja Dniem dobrych uczynków jest  Fundacja Ekologiczna ARKA z Nysy, która pierwszy wpadła na ten pomysł w 2006 roku. To właśnie jej członkowie zachęcają w tym dniu Polaków, by znaleźli chwilę na zrobienie jakiegoś dobrego uczynku. Organizatorzy zachęcają, by 19 maja był dniem społecznych, bezinteresownych działań. Nie ma tu mowy o jakichś wielkich czynach, ale o codziennych drobnostkach, które sprawią radość innym.  


Co roku do obchodów tego dnia przyłącza się coraz większa liczba placówek- szkół i organizacji. Organizują zbiórki zabawek, książek, upominków dla domów dziecka, domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych. Bardzo często towarzysza im również  występy i przeróżne niespodzianki. Przygotowywane są akcje sadzenia Drzew Dobrych Uczynków, akcje sprzątania, zbiórki surowców wtórnych czy pomocy schroniskom dla zwierząt. Nie uciekajcie, gdy na ulicy zaczepią Was dzieci rozdające karteczki z dobrymi życzeniami i uśmiechami.

Tegorocznym mottem jest: „powiemy swoim bliskim, że są dla nas ważni”. Dlatego nie ma na co czekać!