Tę książkę powinni przeczytać ci, którzy poza ciekawością świata cenią także dobry smak. Jest też kilka innych warunków między innymi jedzą mięso – do vegan Anthony Bourdain z pewnością nie należy. Podjął dzielną próbę znalezienia idealnego posiłku bez mięsa jednak bezowocnie. Idealnego dania szukał w najdziwniejszych miejscach na świecie. Raz cieszył się na myśl o miejscach, które odwiedzi innym razem jechał lub płynął z duszą na ramieniu. Nie tylko bojąc się o to, co dostanie do jedzenia, ale najzwyczajniej o to, czy w ogóle dożyje posiłku.


Autor bardziej niż smak  jedzenia dostrzega i przedstawia  ludzi, którzy te posiłki przygotowują. Docenia ich szacunek do zwierząt, które później trafiają na stół. Może z wyjątkiem pewnego meksykanina... Dowiemy się także, dlaczego niewarto pracować w telewizji.

„Świat od kuchni...”  napisany przez szefa kuchni nie jest książką kucharską. Można się zainspirować występującymi tam nazwami potraw. Jednak trudno przepisów na nie szukać w polskim internecie. Trudno też będzie znaleźć niektóre produkty potrzebne do ich wykonania. Warto jednak przeczytać tę książkę  by poznać przepis na doskonały posiłek.


Anthony Bourdain (ur. 1956 r.) to smakosz, szef kuchni prestiżowej restauracji Les Halles na Manhattanie, podróżnik i poszukiwacz przygód, autor kryminałów oraz książek kulinarnych. Od 2005 r. prowadzi autorski program Anthony Bourdain: Bez rezerwacji, w ramach którego przemierza świat w poszukiwaniu najciekawszych smaków i niezapomnianych miejsc. Mieszka w Nowym Jorku. Lubi The Ramones. Nie lubi owijać w bawełnę.