Wydawałoby się, że każda z nas jest stworzona do noszenia butów na wysokich obcasach. Wyglądamy w nich kobieco i bardzo zgrabnie, co podoba się naszym mężczyznom. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, że to trudna sztuka. Jak się jej nauczyć?
Zobacz więcej butów w naszej przebieralni

Jak wiadomo- nauka czyni mistrza. Im częściej więc będziemy chodziły w szpilkach, tym szybciej opanujemy tę sztukę. Ważne jednak, by od samego początku nauczyć się chodzić w wysokich butach prawidłowo. W przeciwnym razie możemy wyglądać dość komicznie i zamiast ponętnych męskich spojrzeń powodować raczej ironiczny śmiech.


Nie warto na siłę przesadzać ze szpilkami. Wysokie obcasy noszone przez na s codziennie mogą mieć niezbyt dobry wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza na kręgosłup oraz kolana. Wybierajmy je więc raczej na specjalne okazje, a także wtedy, gdy wiemy, że nie będziemy musiały w nich dużo chodzić. Stopy w szpilkach o wiele szybciej się męczą, dlatego już po kilku godzinach możemy odczuwać nieprzyjemny ból.
Wiele z nas marzy o tym, by móc poruszać na szpilach z gracją, lekko, zgrabnie. Wielkim zainteresowaniem- zwłaszcza na zachodzie cieszą więc specjalne kursy nauki chodzenia na obcasach. W Internecie również możemy znaleźć całą masę filmików instruktażowych, prezentujących sztukę noszenia szpilek z gracją. Dobrą okazją do opanowania sztuki chodzenia na szpilkach może być także kurs tańca, na którym nauczymy się płynnie poruszać.

Naukę chodzenia na szpilach warto rozpocząć od zakupu wygodnych butów na obcasie. Buty nie powinny nas obcierać, ani nigdzie uwierać. Pierwszym krokiem będzie próba utrzymania w nich równowagi. W tym celu wyprostuj plecy i kolana, łopatki do tyłu, a tak wyprostuj głowę. Tylko w takiej pozycji nauczysz się pięknie chodzić.  Pierwsze kroki staraj się wykonać lekko poruszając biodrami. Stawiając stopę przenieś ciężar ciała na palce i zacznij stawiać niewielkie kroczki. Gdy opanujesz chód zwróć uwagę na ręce. Nie wymachuj nimi, tylko lekko poruszaj przeciwną ręką do stawianej stopy. Dłoń powinna być lekko ugięta a kciuk schowany.

Początkowo staraj się nie pokonywać wielkich dystansów. Staraj się też uczyć się w nich chodzić na równomiernych powierzchniach- unikaj więc dziurawych chodników!

Powodzenia!