Wielu z nas zmiany kojarzą się z niepewnością, ryzykiem i najzwyczajniej w świecie nas przerażają. Dopiero co przyzwyczailiśmy się do starego stanu rzeczy i niechętnie marzymy o podejmowaniu nowych wyzwań. Wiosna jednak sprzyja wszelkim zmianom, dlatego jeśli chciałabyś coś zmienić w swoim życiu, nie ma lepszej pory roku!

Istnieją osoby, które wciąż coś w sowim życiu zmieniają. Żyją szybko, nie boją się nowych wyzwań, dużo podróżują, zmieniają pracę i ciężko im się ustatkować. Ci z kolei, którzy wiele lat tkwią w tej samej pracy, spędzają wakacje w tym samym miejscu i spotykają się od lat z tymi samymi ludźmi z przerażeniem myślą o tym, że kiedyś coś mogłoby się w ich życiu diametralnie zmienić. Obie sytuacje choć są tak częste, nie są dla każdego z nas dobre.


Zmiany są potrzebne każdemu z nas. Sprawiają, że życie nabiera kolorów, a my nie popadamy w niebezpieczną stagnację. To prawda, że ustabilizowany styl życia daje nam większą kontrolę nad codziennym życiem, ale rutyna zabija w nas wolę poznawania i wciąż odkrywania świata. W wielu sytuacjach zmiany otwierają przed nami nowy, lepszy etap w naszym życiu.

Jeszcze wczoraj na antenie „Trójki” Polskiego Radia usłyszałam historię ekonomistki- Anny Bucholc, która przez wiele lat marzyła o karierze zawodowej. Pięła się po jej szczeblach aż do momentu, w którym została zwolniona z pracy. To był dobry moment, by jeszcze raz wszystko przemyśleć. W ten sposób narodził się pomysł na podróżowanie. Najprawdopodobniej wcześniej Pani Anna w ogóle by na to nie wpadła, ale pod wpływem utraty pracy zaczęła przewartościowywać swoje życie i odkryła to, o czym pewnie gdzieś wgłębi duszy marzyła przez całe życie.

To oczywiste, że na początku na pewno nie było kolorowo. Człowiek ma wrażenie, że wali mu się pod nogi jego cały świat. Przychodzi żal i smutek, ale trzeba się w końcu pozbierać i zastanowić, w którą stronę mam iść dalej. Dla jednego z nas będzie to zmiana pracy, dla drugiego zapisanie się na kurs orientalnego języka, a jeszcze dla kogoś innego wyprowadzka na drugi koniec świata. Powodów do zmian może być naprawdę mnóstwo. Wystarczy tylko znaleźć klucz do swojego szczęśliwego i spełnionego życia i nie bać się działać.

Dokonanie każdej, nawet najmniejszej zmiany w naszym życiu nie musi być i najczęściej wcale nie jest proste. Wymaga odwagi i poczucia własnej wartości, ale się opłaca.  Zawsze warto powiedzieć sobie, że widocznie tak miało być i teraz czeka nas coś o wiele lepszego!