Każda z nas marzy o gładkiej skórze i pięknej cerze. Szczególnie, gdy z dnia na dzień jest cieplej i odsłaniamy coraz więcej ciała. Marzenia te możemy spełnić w całkiem prosty sposób. Wystarczy trochę wiedzy, czasu i systematyczności, aby udoskonalić każdy kawałek naszego ciała.

Twarz...
Bez wątpienia to najbardziej widoczna część naszego ciała – nasza wizytówka. Są czynności, które powinnyśmy wykonywać o każdej porze roku tak samo. Pamiętajcie, aby dobierać kosmetyki odpowiednie do rodzaju cery. Pozwoli to nie tylko na przykrycie niedoskonałości twarzy, ale także poprawi jej kondycję. Ważny jest jednak nie tylko rodzaj kosmetyku, ale także sposób jego nakładania. Częsty problem to zbyt szybkie i mocna wcieranie kremu. Pamiętajcie, że w ten sposób naciągacie skórę. Najlepszym rozwiązaniem jest lekkie roztarcie kremu w dłoniach, a następnie delikatne nałożenie go głaszcząc skórę w kierunkach od środka do zewnątrz. Taki lekki masaż pobudzi krążenie. Dla lepszego wyglądu można także lekko wklepywać krem w tzw. kurze łapki.

Szyja...

To bardzo ważna część, która zaniedbana szybko zdradza nasz wiek. Skóra szyi jest bardzo delikatna i ma mało kolagenu, który dba o jej napięcie oraz gruczołów łojowych, zapewniających jej odpowiednie natłuszczenie. Masowanie szyi jest więc istotną czynnością. Pamiętajcie, aby robić to od dołu do góry. Ważny jest też masaż podbródka, w kierunku od środka brody do uszu. Takie ćwiczenia pomogą w utrzymaniu sprężystości skóry. O szyi nie zapominajcie także podczas demakijażu. Do kosmetyki szyi możecie używać tych samych kosmetyków co do twarzy. Ważna też jest nasza postawa, która wyeksponuje piękną, zadbaną szyję.

Biust i dekolt...

Wiosna to czas, kiedy golf chowamy głęboko do szafy. Przypominamy sobie wtedy o pielęgnacji dekoltu oraz biustu. Bardzo istotne jest odpowiednie ich nawilżenie. Biust ujędrnić można poprzez masaż ręką z balsamem od dołu ku górze. Można robić to nawet dwa razy dziennie. Balsam oraz peeling pomogą też w pielęgnacji dekoltu. Kosmetyk nakładajcie kolistymi ruchami w kierunku od środka klatki piersiowej do ramion. Dzięki temu skóra biustu będzie jędrniejsza. Pamiętajcie, aby do tej części ciała używać delikatnego peelingu. Na rynku dostępne są specjalne produkty dbające o biust i dekolt.

Brzuch, uda i pośladki...

Te trzy części ciała spędzają sen z powiek wielu Paniom. Jednak odpowiednia dieta, ruch oraz masaż i kosmetyki sprawią, iż nie będzie to żaden problem. Do masażu tych części ciała możecie stosować peelingi gruboziarniste. Należy masować je kolistymi ruchami przez minutę. Czynność taka pozwoli na lepsze ukrwienie skóry. Do masażu możecie także użyć szorstkich myjek. Pod prysznicem peeling spłukujcie na przemian ciepłą i zimną wodą. To lepiej dotleni skórę. Warto używać specjalnych kosmetyków antycellulitowych, przeznaczonych właśnie do tych części ciała. Pamiętajcie jednak, że aby brzuch, uda i pośladki wyglądały dobrze, nie możecie zapomnieć o odpowiedniej diecie, a przede wszystkim o bardzo dużej ilości ruchu.