Każda z nas marzy o pięknych i zgrabnych ramionach. Tymczasem niejednokrotnie zauważamy, że skóra robi się na nich pozbawiona jędrności i traci połysk. Co zrobić, by poprawić wygląd swoich ramion? Jest kilka sposobów.

Szczególnie wiosną i latem chętniej odsłaniamy tę cześć ciała. Obieramy bluzki na ramiączkach czy sukienki z gorsetami. Aby jednak dobrze wyglądać w takich kreacji trzeba wcześniej zadać o skórę i wygląd naszych ramion. O tyle, o ile wygląd skóry jesteśmy w stanie przywrócić szybciej, to ich kształt poprawimy wykonując systematycznie specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne.

Najczęstszym problem, który dotyka nasze ramiona to brak jędrności, nadprogramowy tłuszczyk oraz obwisła i przesuszona skóra. Idealne ramiona powinny natomiast posiadać delikatnie zarysowane mięśnie i przez to wyglądać smukło.

O skórę ramion powinnyśmy dbać stosując  na nią preparaty nawilżające i ujędrniające. Dzięki odpowiednim balsamom skóra stanie się również świetlista i odżywiona. Co najmniej raz w tygodniu powinnyśmy wykonać peeling skóry ramion, który ułatwi pozbycie się martwego naskórka i sprawi, że stosowane później kosmetyki będą się lepiej wchłaniać.

Tak samo jak pielęgnacja jest ważna gimnastyka. Aby nadać swoim ramionom pięknego kształtu wystarczy, że będziesz wykonywać proste ćwiczenia kilka razy w tygodniu.

Ćwiczenie 1


Uklęknij i oprzyj dłonie na średniej wielkości, twardej piłce. Następnie wyprostuj ramiona i upewnij się, że odcinek między kolanami i barkami tworzy linię prostą. Przy napiętych mięśniach brzucha wykonaj 15 pompek.

Ćwiczenie 2

Weź do ręki plastikową butelkę z wodą i unieś rękę ku górze. Łokieć powinien znajdować się w obrębie oczu. Następnie drugą rękwą podtrzymuj ramię i wykonuj niewielkie ruchy do góry i w dół.

Ćwiczenie 3

Uklęknij na czworaka i chwyć prawą dłonią ciężarek. Następnie wyprostuj lewą nogę. Ramię podnieś w takiej pozycji, by przylegało do tułowia i powoli unoś ciężarek do wysokości pośladków. Ćwiczenie powtórz 15 razy w każdej ręce.