Ekologia na dobre zagościła już w naszym codziennym postępowaniu. Coraz więcej osób stara się wcielać ją w życie i funkcjonować w zgodzie z naturą. Ekologia to nie tylko jednak segregacja odpadów, zdrowe odżywiania i poszanowanie dla natury. To coś więcej.
Słyszałyście kiedyś o ekologicznym kurierze? Większość z nas zapewne nie ma nawet pojęcia, jak w ciekawy, niedrogi i przede wszystkim ekologiczny sposób można dziś wysłać paczkę! A szkoda...

Na czym polega ekologia w wysyłaniu paczek? Każdego dnia bardzo wiele osób zmuszonych jest do ciągłego podróżowania. Jeżdżą w trasy, często służbowo, czy choćby wybierają się na urlop. Niejednokrotnie posiadają w swoim samochodzie sporo wolnego miejsca. To właśnie takie osoby mogą zostać potencjalnymi eko-kurierami. Często stają się nimi również studenci podróżujący pociągiem czy samolotem. Chcąc najzwyczajniej w świecie dorobić, zobowiązują się do przekazania na wskazany przez nadawcę adres paczki za niewielką opłatą.

Sam pomysł jest nie tylko ekologiczny, ponieważ nie wymaga angażowania dodatkowego środka komunikacyjnego, ale jest także o wiele tańszy. Ludzie dogadują się między sobą i ustalają stawkę za dostarczenie przesyłki. Taki sposób usług kurierskich jest coraz bardziej popularny w krajach takich jak: Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania. Tam ludzie nie mają żadnych oporów, by powierzyć paczkę nieznajomemu. Dzięki wzajemnemu zaufaniu obie strony są usatysfakcjonowane i mają poczucie, że zrobili dobry interes.

Z pomocą w odnalezieniu dostawcy swojej paczki przychodzi internet. To właśnie tam reklamują się i ogłaszają osoby, które posiadają wolne miejsce w samochodzie czy torbie podróżnej i są w stanie szybko i sprawnie przewieźć naszą paczkę. Powstają także portale, takie jak np. eco-kurierzy.pl, gdzie można z  łatwością pozyskać zlecenia czy znaleźć przewoźnika.

Usługi eko-kurierów, którzy po drodze dostarczają paczki są z pewnością bardzo ciekawym i innowacyjnym pomysłem. Niewiadomo jednak na ile my będziemy w stanie je rozpropagować i wcielić w życie. W wielu z nas wciąż tkwi jednak problem z zaufaniem do nieznajomych, których traktujemy niejednokrotnie z przymrużeniem oka. Wolimy więc często słono zapłacić, by tylko mieć pewność, że paczka prędzej czy później dotrze do celu. Z pewnością warto spróbować. Być może znajdziemy kogoś, kto od samego początku wzbudzi naszą sympatię i stanie się osobą, z którą będziemy współpracować, gdy tylko zajdzie potrzeba wysyłki paczki.