Każdej z nas zdarzyło się za pewnie, nie raz, ani nie dwa, zarwać noc. Czy to z powodu imprezy, czy pracy do późna... Rano zawsze czujemy się wtedy zmęczone, nieatrakcyjne, wydaje nam się, że widać po nas nasze wczorajsze grzeszki... Wtedy musimy popracować nie tylko nad wyglądem, ale i samopoczuciem.

Jak w szybki i prosty sposób, postawić się do pionu?


1. Szybki, zimny prysznic. Nic tak nie stawia na nogi, jak orzeźwiający prysznic. Gorąca kąpiel może i jest relaksująca, ale po ciężkiej nocy i małej ilości snu potrzebujemy orzeźwienia. Również kosmetyki pod prysznic, głównie te o zapachu owoców cytrusowych pomogą nam w odzyskaniu energii.

2. Kiedy twarz jest opuchnięta, bardzo dobrze sprawdza się zwykły krem nawilżający, ale uwaga- schłodzony w lodówce. Bardzo dobrze byłoby, zawsze jedno pudełeczko nawilżającego kremu przechowywać w lodówce, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda ;)  Nie tylko nawilży skórę, ale także dzięki przyjemnemu chłodowi zmniejszy opuchliznę i doda naszej cerze energii.

3. Na nawilżoną twarz, dobrze jest wetrzeć podkład z odrobiną kremu nawilżającego. Dzięki temu mamy pewność, że podkład dobrze się wchłonie, tym samym zakryje wszelkiego rodzaju pajączki, przebarwienia itp.

4. Staraj się unikać zbyt dużej ilości makijażu. W zupełności wystarczy podkład i odrobina tuszu do rzęs.

5. Jeśli często zdarza Ci się zarwać noc, a rano zwykle brakuje Ci czasu na makijaż, dobrym rozwiązaniem jest henna brwi i rzęs. Przyciemnionych henną rzęs, nie musimy już malować tuszem, jednocześnie w naturalny sposób podkreślają oczy.

6. Zaraz po przebudzeniu, dobrze jest również otworzyć okno, wykonać kilka głębokich oddechów. W wywietrzonym pomieszczeniu dużo szybciej wracamy do stanu równowagi.

7. Śniadanie po nieprzespanej nocy, mimo wszystko nie powinno być ciężkie. Dobrym rozwiązaniem są płatki z mlekiem, lub jogurt naturalny i świerzy owoc. Jeśli brak snu, bardzo daje nam się we znaki polecam wypicie schłodzonego napoju energetycznego lub mrożonej kawy.

8. Zbawienny wpływ na nasze samopoczucie ma również...zapach naszych perfum. Idealnie sprawdzają się zapachy świeże, delikatne, orzeźwiające. Ciężkie, kwiatowe lub orientalne perfumy nie pomogą nam w „zwiększeniu obrotów”.

9. Jeśli to możliwe, postaraj się o odrobinę aktywności fizycznej. Czy to kilka przysiadów po przebudzeniu, czy spacer do pracy, jest to wspaniały sposób na nabranie energii.

10. Jeśli domyślasz się, że dzisiejsza noc będzie należała do tych ciężkich, a rano masz coś ważnego do załatwienia, jeszcze przed wyjściem na imprezę czy zagrzebaniem się w papierach firmy, naszykuj garderobę na drugi dzień. Nie zajmie Ci to wiele czasu, a rano będziesz miała kilka dodatkowych minut na sen, nie będziesz musiała się denerwować, że nie masz co na siebie włożyć, tym samym unikniesz dodatkowych nerwów.

Nie zawsze jednak mamy czas, aby wszystkie z tych rad wcielić w życie. Jednak już wykorzystanie 3 z nich powinno nam pomóc odzyskać, chociaż odrobinę utraconej przez nocne poświęcenia, energii.