Na rynku dostępna jest dziś niezliczona ilość różnego rodzaju napojów. Jedne kolorowe, inne gazowane, energetyzujące, owocowe i warzywne, czasem z kofeiną, niekiedy z witaminami. Jednak pomimo szeregu możliwości warto wybrać tradycyjną butelkę źródlanej wody. Dlaczego?


Zalet picia naturalnej wody mineralnej jest bardzo wiele. Przede wszystkim to w niej tkwi klucz do zdrowia i piękna. Ciało ludzkie w większości złożone jest właśnie z wody.  Do najbardziej nawodnionych organów należą serce, mózg i wątroba. Jest ona również obecna w krwi, soku żołądkowym i ślinie.


Woda stanowi nieodłączny element procesu trawienia. To dzięki niej bowiem wydzielane są resztki pokarmów. Gdyby nie ona nie byłoby możliwe również połykanie spożywanego jedzenia. W związku z tym bez wahania można powiedzieć, że woda jest nieodzownym składnikiem naszego organizmu, który spełnia niezwykle istotną funkcję oczyszczającą. Do zbawiennych właściwości życiodajnego płynu należy też kontrola nad termoregulacją. Prawidłowe działanie poszczególnych narządów ludzkiego ciała nie byłoby natomiast możliwe, gdyby nie ich odpowiednie nawilżenie. Wodę określić więc należy jako swego rodzaju barierę ochroną dla wszystkich tkanek i organów. Co więcej, picie wody wpływa nie tylko na nasz stan wewnętrzny, ale również na kondycję zewnętrzną. Promienna cera, elastyczna i jędrna skóra oraz aksamitne dłonie to tylko część rezultatów regularnego nawadniania organizmu. To właśnie woda stanowić powinna nieomalże połowę wypijanych w ciągu doby płynów. Badania dowodzą, iż dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka wynosi od 1,5 do 2 litrów. Woda okazuje się bardzo ważna także przy wszelkiego typu infekcjach i chorobach. Systematyczne nawilżanie organizmu pomaga w walce z bakteriami. Rzecz jasna o wypiciu wody nie należy zapominać zwłaszcza przy intensywnym wysiłku fizycznym. Ćwicząc i spalając kalorie woda musi być uzupełniana systematycznie, inaczej bowiem zbyt żmudny trening prowadzić może do znacznego osłabienia.


Należy mieć na uwadze jeden istotny fakt – jeśli odczuwamy pragnienie oznacza to, że nasze ciało potrzebuje uzupełnienia płynów już od dłuższego czasu. Niedostatek wody powoduje bardzo poważne powikłania w postaci zaparć, kamicy nerkowej, przesuszenia skóry, a nawet problemów ze stawami i przewlekłych bólów głowy.  Brak już chociażby 25% wody w organizmie prowadzi do śmierci.


Woda ma również zbawienny wpływ na utrzymanie figury. Mając trudności z powstrzymywaniem się od jedzenia, wypij przed posiłkiem zaledwie jedną szklankę, a apetyt z pewnością będzie o wiele mniejszy. W trakcie jedzenia zaś picie wody nie jest polecane, ponieważ może to poniekąd wpływać na zaburzanie procesów trawiennych. Dokonując zakupu wody nie wybieraj nigdy tych butelek, na których widnieje etykietka – działanie lecznicze. Takich płynów nie powinno stosować się bez ścisłych konsultacji lekarskich. Ważnym szczegółem jest także sposób dostarczania organizmowi potrzebnej mu dawki wody. Nic nie zdziałamy pijąc duże ilości na raz. Co więcej, łapczywe spożywanie wody niekiedy wypłukuje potrzebne ciału składniki i mikroelementy. Wypada zatem dawkować przyswajane płyny. Najlepiej, kiedy dostarczamy organizmowi małe, ale systematyczne  porcje.


Decydując się na jedną z wielu dostępnych na sklepowych półkach butelek, uważnie przeczytaj etykietkę. Weź pod uwagę nie tylko cenę, opakowanie i reklamę, ale przede wszystkim procent zawartych w wodzie minerałów. Następnym razem zamiast popularnych napojów kolorowych wybierz butelkę czystej, krystalicznej wody.