Niezależnie od pory roku i pogody chcemy, aby nasza cera wyglądała zdrowo i promiennie. Panie, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną wiedzą, iż nie lada wyzwaniem jest sprawić, aby twarz przez większość dnia była matowa i nie wymagała ciągłych poprawek. Szczególnie jest to trudne w zbliżającym się okresie wiosny i lata, gdy na dworze jest cieplej i wilgotniej.

Tego typu cera jest wynikiem zbyt dużej aktywności gruczołów łojowych. Towarzyszą jej rozszerzone pory, zaskórniki, grudki, wypryski oraz charakterystyczny połysk. Powoduje, iż skóra wolniej się starzeje, jednak potrafi wyglądać wyjątkowo nieestetycznie.

Przede wszystkim właściwa higiena...

Cera tłusta jest niezwykle trudna w pielęgnacji. Jednak dobór odpowiednich kosmetyków pozwala na zniwelowanie nieestetycznych skutków. Odpowiednią higienę oraz właściwe preparaty doradzi nam dermatolog, do którego zawsze warto się udać. Do codziennej pielęgnacji możemy również wybrać spośród wielu znajdujących się w drogeriach kosmetyków. Preparaty dobrane odpowiednio do potrzeb naszej cery sprawią, iż będzie ona wyglądała promiennie i zdrowo przez większą część dnia.

Czystość przez cały dzień...

Posiadając tłustą cerę musimy w wyjątkowy sposób dbać o jej higienę zarówno rano jak i wieczorem. Ma ona bowiem skłonności do zakażeń bakteriami. Pamiętajcie zatem, aby dokładnie umyć twarz rano przed nałożeniem kosmetyków. Niezwykle istotne jest też wieczorne mycie twarzy przed położeniem się spać – tak, aby była oczyszczona w nocy, kiedy odpoczywa razem z nami. Ważny jest zatem peeling, mleczko do twarzy, tonik i krem.

Odpowiedni dobór...

Dobre kosmetyki, to nie tylko te z „wyższej półki”. Najważniejsze jest dopasowanie ich do skłonności naszej skóry. Wybierajcie kosmetyki do cery tłustej lub mieszanej. Mają one składniki, które matują skórę, jednocześnie jej nie wysuszając. Uważajcie na peelingi. Gdy Wasza cera ma skłonności do wyprysków mogą one powodować przemieszczenie się bakterii w inne rejony twarzy. Niezwykle ważna jest tonizacja, która ściąga gruczoły łojowe. Kremy zaś regulują wydzielanie łoju oraz odżywiają.
Także do wykonania makijażu używajcie kosmetyków do cery tłustej i mieszanej. Matują one cerę w odpowiedni sposób, dzięki czemu unikniecie nakładania zbyt dużej ilości kosmetyku, wykonując ciągłe poprawki. Wasza twarz nie będzie wtedy wyglądała sztucznie, a pory nie będą zapchane.

Polecamy kosmetyki: