Pomimo zmiany trendów, w naszej garderobie zawsze są pewne pozycje sezonowo niezmienne- do grona prawdziwych klasyków możemy tu śmiało zaliczyć prostą w swej kreacji, bawełnianą koszulę. Symboliczna biała koszula to podstawa każdej eleganckiej stylizacji w wersji zarówno damskiej jak i męskiej.

Za tą zasłużoną pozycją kryje się uniwersalna cecha czyli krój, który jest na tyle schlebiający, że ten klasyczny element ubioru z łatwością możemy dopasować do niemal każdej sylwetki. Delikatnie przylegający do ciała materiał z taliowanym krojem, świetnie nadaje naszemu korpusowi odpowiedni regularny kształt a delikatny dekolt jaki uzyskamy poprzez pominięcie pierwszych zapięć, wydłuża i jako rezultat- wysmukla szyję.
 Dzisiaj przyjrzymy się koszuli w modnej tego sezonu niezobowiązującej wersji casul, którą możemy cieszyć się w codziennych stylizacjach bez względu na dodatki- spódnice, jeansy czy legginsy. Wśród „koszulowych” trendów możemy wyodrębnić aż cztery najbardziej popularne. Przede wszystkim, z racji wielkiego powrotu dżinsu, to właśnie koszule dżinsowe królują w propozycjach popularnych marek ubraniowych. Tuż za nimi, warto zwrócić uwagę na kratkę- koszule z tym specyficznym wzorem nawiązującym do stylistyki country to kolejny hit sklepowych półek. Wśród dżinsu i kratki dostrzegamy równie często koszule w wersji militarnej- z praktycznymi atrybutami takimi jak pagony oraz podpinane rękawy. Na końcu, oczywiście zgodnie z wiosennym trendem, mamy koszule pokryte kwiecistymi motywami. A dla wielbicielek mało klasycznych rozwiązań, polecamy interesującą ewolucję koszuli casual czyli alternatywną wersję nawiązująca do tuniki, najczęściej przepasaną delikatnym, odznaczającym się kolorystycznie paskiem.