Każda z nas marzy o pięknym, uwodzącym spojrzeniu. Niecodziennie jednak mamy czas na wykonanie starannego makijażu. Wiele z nas wciąż nie było by w stanie zdecydować się na makijaż permanentny z różnych względów. Istnieją inne, nieinwazyjne metody poprawy wyglądu naszych oczu - jedną z nich jest przedłużanie rzęs.
Zabieg przedłużania rzęs wiele z nas ma już za sobą. Te panie, które spróbowały wiedzą, że jego efekt pozwoli nam na posiadanie gęstszych i dłuższych rzęs nawet do 50 procent. Przed zabiegiem to my same decydujemy, jaka długość doczepionych rzęs nam będzie odpowiadała.

Sam zabieg doczepiania rzęs polega na doklejeniu pojedynczych rzęs do naszych naturalnych w proporcji 1:1. Doklejane rzęsy wykonane są z proteiny jedwabiu, a mocowane są za pomocą specjalistycznych, syntetycznych klejów, które posiadają działanie przeciwalergiczne. Po przedłużeniu nie widać różnicy między naturalnymi a doklejonymi rzęsami, ponieważ ich budowa odpowiada budowie naturalnej rzęsy. Przedłużam rzęsy już drugi raz, ale pierwszy w profesjonalnym studiu. Mam nadzieję, że tym razem efekt starczy na dłużej, czyli na co najmniej 6 tygodni – opowiada Ania. Polecam ten zabieg, ponieważ daje niesamowity efekt. Rzęsy są długie i mocno czarne, dzięki temu nie ma konieczności ich tuszowania. Dla mnie to także oszczędność czasu.

Warto dodać, że przedłużone rzęsy są także wodoodporne, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z basenu czy w szczególny sposób unikania wody. Nie wskazane jest już tuszowanie doczepionych rzęs, ponieważ kosmetyki mogą wejść w reakcję z klejem i spowodować odpadanie rzęs. Makijaż warzy natomiast najlepiej będzie zmywać za pomocą płynów czy specjalnych preparatów do demakijażu.

Przedłużanie rzęs trwa od około 2 do 3-4 godzin i jest całkowicie bezbolesne. Jego koszt w zależności od studia, w jakim go wykonamy to kwota co najmniej 200 zł. Dopełnienie, które wykonujemy w zależności od trwałości doczepionych rzęs, czyli co 6 do 8 tygodni kosztuje ok. 70 zł.

Co pół roku warto robić przerwę w wykonywaniu zabiegu, ponieważ po zdjęciu doklejonych rzęs nasze naturalne mogą być nieco osłabione i przeciążone. Aby je wzmocnić i odżywić warto przez około miesiąc stosować specjalną kurację z olejku rycynowego z dodatkiem witaminy E, które są dostępne w aptece. Nakładaj miksturę za pomocą szczoteczki od tuszu zwłaszcza na noc.