Kiedy myślimy o południowej Francji od razu na myśl przychodzi nam urok Lazurowego Wybrzeża czy blaski festiwalu filmowego w Cannes. Region ten pomimo wszystko niesie ze sobą również piękno prowansalskiej krainy. By się nim cieszyć nie koniecznie musimy od razu udawać się w dalekie podróże. Podpowiemy, jak wyczarować klimat czarującej Prowansji we własnym domu.

Dekoria.pl - kolekcja Avinion

Prowansja to przede wszystkim sielski klimat pisany słońcem, lawendą i winem. Przy odrobinie chęci i dobrego smaku za pomocą kilku drobnych zmian uda nam się poczuć go we własnym mieszkaniu. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na tonację wnętrza – styl prowansalski to przede wszystkim słoneczne barwy żółci i pomarańczy, ale również zieleni, lawendy, bieli i błękitu. Możemy je dowolnie ze sobą łączyć.

Ściany mogą sprawiać wrażenie surowych, lekko chropowatych. Dla stworzenia większego realizmu możemy pokusić się o zainstalowanie pod sufitem drewnianych bali, podtrzymujących strop. Mogą suszyć się na nich aromatyczne zioła, przyprawy, a nawet kwiaty, roztaczając w naszym domu wspaniały, sielski zapach. Meble wybierajmy raczej w kolorach bieli, ecru lub litego drewna.

Postawmy również na tkaniny. W sypialni możemy połączyć zasłony zdobione w ujmujące, sielskie sceny i narzutę w delikatne pasy, subtelne kraty oraz gładkimi poduchami. W salonie, z kolei, wykorzystajmy udekorowany sielskim motywem pokrowiec na sofę, dobierając do niego pasiasty obrus oraz gładkie serwety. Całość podkreślą poduchy.

Dajmy się ponieść naszej wyobraźni łącząc ze sobą rozmaite dekoracje z naturalną kolorystyką, na pewno uda nam się wykreować aranżację w pełni oddającą uroki Prowansji.rolety Lotari

italiastyle.pl

TwojaBateria.pl - skrzydlo na wannę z polem stałym - Kermi Atea

rolety Lotari

italiastyle.pl

Dekoria.pl - kolekcja Avinion

kuchnia Pfleiderer

Dekoria.pl - kolekcja Avinion