24 września na ekrany kin wszedł "Street dance" w 3D. Film w reżyserii Max Giwa i Dania Pasquini podbił świat, dzięki temu że nie występowali w nim wynajęci aktorzy, którzy grają uczucia i pasję, tylko finaliści brytyjskiej edycji You Can Dance oraz Mam Talent.

Widać było że gra sprawia im radość, że robią to, co lubią dlatego skupili na sobie aż tak dużą uwagę publiczności. To ich żywioł, ich świat, ich miejsce…

Grupa ulicznych tancerzy przygotowuje się do mistrzostw Streetdance w Wielkiej Brytanii, niestety opuszcza ich lider-  Jay. Odejście głównego choreografa staje się przyczyną rozpadu zgrupowania. Nie zważając na to,  Curly - dziewczyna Jay'a postanawia zostać nową liderką i poprowadzić zespół do finału mistrzostw ulicznego tańca. Jednak jest to ciężkie zajęcie, dziewczyna nie zajmuje sali, więc nie mają, gdzie ćwiczyć. Nikt nie wierzy w to, że Curly da sobie radę, więc tancerzy staje się coraz mniej.

Curly pracuje w barze, pewnego dnia dostarcza zamówiony posiłek do szkoły baletowej. Poznaje tam dyrektorkę budynku Helenę. Kobieta oczarowana talentem i determinacją młodych tancerzy udostępnia im salę do ćwiczeń pod warunkiem, że wezmą do zespołu jej studentów. We współpracy widzi ona szansę na rozwój tancerzy i udoskonalenie ich umiejętności.

Połączenie stylów jest jak mieszanka wybuchowa, nikt nie chce się uczyć nowych kroków, kłócą się, biją na jedzenie. Jest im ciężko znaleźć wspólny język, mimo to z upływem czasu stają się zgraną paczką. Baletmistrze nabierają pewności siebie, coraz łatwiej przyswajają nowe techniki, nawet wychodzą z grupą Curly na imprezę.

Na miejscu okazuje się że Jay oszukał głównych bohaterów, mówiąc że nie ma czasu na taniec, ponieważ ma dużo obowiązków w pracy i szkole. Curly doprowadza do płaczu fakt, że chłopak po prostu przeszedł do grupy przeciwnej. Załamana dziewczyna wybiega z dyskoteki, ktoś jednak za nią biegnie…

"StreetDance 3D" to energiczna i przebojowa propozycja. To jednak film przede wszystkim dla miłośników tańca, dla tych którzy chcą zobaczyć, jak piruety połączyć z crampingiem. I to w 3D.

"Jest to film o wielkich pasjach, założeniach, ale też o tym, że nie wszystko w życiu układa się tak, jakbyśmy chcieli. Nie ma na końcu historii o Kopciuszku" - mówi ambasador filmu Michał Piróg. Czy rzeczywiście tak jest? Oceńcie sami.


Dla zainteresowanych muzyka z filmu:

1. "Pass Out" Performed by Tinie Tempah
2. "We Dance On" Performed by N-Dubz Feat. Bodyrox
3. "Work It Out" Performed by Lightbulb Thieves
4. "Tiny Dancer (Hold Me Closer)" Performed by D.J. Ironik Feat. Chipmunk & Elton John
5. "Strong Again" Performed by N-Dubz
6. "Live For The Moment" Performed by Pixie Lott
7. "Candy" Performed by Aggro Santos Feat. Kimberly Wyatt
8. "Fight For this Love (Crazy Cousinz Radio Edit)" Performed by Cheryl Cole
9. "Going Out Tonight" Performed by Lethal Bizzle
10. "Get Sexy" Performed by Sugababes
11. "The Humblest Start" Performed by LP&JC
12. "Cash In My Pocket" Performed by Wiley
13. "Beggin" Performed by Madcon
14. "The Club Battle" Performed by LP&JC Feat. Skibadee, MC Det & Blemish
15. "Champion Sound" Performed by Fatboy Slim
16. "Life Is Beautiful" Performed by Vega4
17. "Broken" Performed by McLean
18. "One In A Million" Performed by Swiss Feat. Music Kidz